Fot. Hettich

Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 01 lut 2019 13:07 (aktualizacja: 04 lut 2019 13:25)

Technika meblowa na 4 Design Days 2019

Podczas tegorocznej edycji 4 Design Days firma Hettich pokazała, że pomysłowe rozwiązania pozwalają podnieść komfort użytkowania mebli i funkcjonalnie zagospodarować każde wnętrze.

Projektanci i architekci wnętrz, którzy licznie odwiedzili zorganizowaną w Katowicach imprezę wystawienniczą 4Design Days, byli pod ogromnym wrażeniem możliwości nowoczesnej techniki meblowej z logo Hettich, zaprezentowanej na stoisku partnerskiej firmy Demos trade, specjalizującej się w sprzedaży materiałów i akcesoriów do produkcji mebli.

Wśród rozwiązań marki Hettich warto było zwrócić uwagę np. na rozwiązania do tzw. domowego biura. Miejsce pracy nie zakłóci przytulnej atmosfery salonu, jeżeli ukryjemy je w… szafie i estetycznie zamaskujemy atrakcyjnym szklanym frontem. Z zewnątrz szafa wygląda jak tradycyjna witryna dekoracyjna. Dzięki zawiasowi Sensy o szerokim kącie otwarcia (165 stopni), drzwi po całkowitym otwarciu zapewniają wygodny dostęp do biurka. Wysokość blatu biurka ukrytego za frontem, podobnie jak w przypadku wyposażenia nowoczesnych wnętrz biurowych, można elastycznie regulować, dzięki systemowi LegaDrive. Niewielki przycisk umieszczony przy blacie pozwala sterować jego wysokością - podnosząc go lub obniżając, w zależności od potrzeb użytkownika.

Ekspozycją w Katowicach firma Hettich pokazała, że w każdym wnętrzu drzemie potencjał przestrzeni do przechowywania, a skuteczne systemy meblowe potrafią uaktywnić i ergonomicznie zagospodarować każde miejsce. Za przykład posłużyła „trudna” do zagospodarowania wnęka pod schodami. System do drzwi składanych WingLine L jest idealnym rozwiązaniem do zaprojektowania dodatkowej szafy pod schodami, a dzięki modułowi otwierania Push to move możemy ją zamaskować frontami bez uchwytów - wyjaśnia Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. - To nie tylko estetyczny, ale i bardzo komfortowy sposób zagospodarowania tego miejsca. Wystarczy delikatnie nacisnąć na front, aby jednym ruchem otworzyć cały pakiet drzwi i mieć pełen dostęp do wnętrza szafy.

Autorski system do drzwi składanych WingLine L zachwycał nie tylko w nietypowym zastosowaniu w aranżacji pod schodami, ale również w szafkach wiszących w zabudowie kuchennej. Drzwi składane, zamocowane na okuciu WingLine L, poruszają się precyzyjnie po wyznaczonym torze, a po ich domknięciu tworzą dokładnie przylegającą do korpusu mebla powierzchnię. Po zamknięciu skrzydła drzwi składanych wyglądają jak fronty rozwierane, tworząc z pozostałą częścią zabudowy jednolitą płaszczyznę.

Nowoczesną technikę meblową firma Hettich zaprezentowała w Katowicach na stoisku partnera handlowego - firmy Demos trade, która ma w swojej ofercie między innymi rozwiązania tego niemieckiego producenta. Ta współpraca to efekt filozofii firmy, która - jak wynika z zapewnień Katarzyny Błaut-Turczyk, odpowiedzialnej za marketing w Polsce - nie chce sprzedawać wyłącznie tego, co inne hurtownie, ale wprowadza innowacyjne rozwiązania. 4 Design Days był okazją do ich zaprezentowania.

To były już drugie targi 4 Design Days dla firmy Demos trade, a impreza z pewnością na stałe trafi do firmowego kalendarza i będzie okazją do prezentacji nowości w ofercie - mówi Katarzyna Błaut-Turczyk. - Główną ideą przyświecającą Demos trade podczas 4DD jest chęć szerszego zaprezentowania firmy. Na Śląsku, szczególnie w regionie Katowic, brakuje hurtowni z ekspozycją, a my pragniemy zainspirować klienta, pomóc mu wprowadzić do swojej oferty nowe, często nietypowe produkty.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ