Dzianina Everest firmy Toptextil

Dzianina Everest firmy Toptextil

  • Autor: bm
  • 30 marz 2017 09:26 (aktualizacja: 31 marz 2017 09:35)

Tkaniny dla meblarstwa - trendy na nowy sezon

Nieograniczone możliwości wyboru kolorystyki, wzorów i nadruków na tkaninach mają w tym sezonie klienci salonów meblowych, poszukujący mebli tapicerowanych. Producenci i dystrybutorzy tkanin stawiają również na różnorodne zestawienia faktur oraz tkaniny strukturalne. Zestaw wypoczynkowy nie musi już być minimalistyczny.

Aktualne trendy w tkaninach obiciowych wyrażają się w fakturach, kolorach i wzorach, które możemy podzielić na cztery grupy. Pierwszą z nich zamykają tkaniny jasne i delikatne w dotyku. Wiodące znaczenie ma prostota, subtelność i naturalność. Bazowymi kolorami jest tu cała paleta koloru białego, wzbogacona o miękkie, stonowane odcienie różu oraz mleczne szarości. Tkaniny są jednolite lub posiadają nadruki wśród których najpopularniejszy jest motyw kwiatów. Druga grupa tkanin zorientowana jest na kolor i mocne, dynamiczne odcienie. Reprezentująca tą stylistykę kolorystyka to ciemny bord, jasna fuksja, słoneczna żółć i czerwień. Tkaniny z jednej strony wyglądają na szorstkie i solidne, z drugiej sprawiają wrażenie delikatnych i puszystych w dotyku. Opalizują i emanują połyskiem. Trzecia grupa tkanin to zielenie w różnych odcieniach – od koloru mchu aż po kolory ziemi i minerałów. Barwy te pięknie prezentują się na tkaninach urozmaiconych graficznymi motywami i nadrukami fotorealistycznymi. Do czwartej grupy zaliczają się kolory nasycone – czyli czerwień, karmin, brąz czy akcenty złota i miedzi. W tej stylistyce dominują tkaniny zarówno gładkie, jak też materiały wzbogacone efektem tłoczenia i wypukłości. Tkaniny błyszczą, tworzą atmosferę tajemniczości, wysmakowanego luksusu i przepychu.

W tym sezonie stawiamy również na różnorodne zestawienie faktur i kolorów oraz tkaniny strukturalne. Grube, wyraźne, przestrzenne struktury, inspiracja włóknami naturalnymi, a co za tym idzie – mineralne wybarwienia to również nawiązanie do tradycyjnego rzemiosła. Znajdziemy tu głównie szenile, czyli tkaniny o lnianym lub gazejskim splocie - mocne i trwałe a przy tym miękkie i miłe w dotyku.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: w najnowszym numerze "Mebli Plus"

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ