Kolekcja nadruków Papaya. Fot. Davis

Kolekcja nadruków Papaya. Fot. Davis

  • Autor: bm
  • 07 maj 2019 13:23 (aktualizacja: 10 maj 2019 10:31)

Tkaniny meblowe inspirowane naturą i malarstwem

Nadruki przypominające struktury tkanin, metale szlachetne, okładziny kamienne, ale też znane i popularne już od lat printy geometryczne i inspirowane naturą motywy florystyczne – to najpopularniejsze wzory tkanin meblowych w tym sezonie.

Chociaż Polacy najczęściej decydują się na meble tapicerowane gładkimi tkaninami, wciąż jest grupa klientów zainteresowanych materiałami z różnego rodzaju deseniami. Dla odważniejszych są to geometryczne lub florystyczne wzory w żywych, energetycznych kolorach, dla bardziej zachowawczych klientów – znajdą się liczne propozycje subtelnych printów, np. odwzorowujących na tkaninie zupełnie inne materiały – strukturę bawełny, metalu, kamienia, subtelne desenie, z daleka nie zawsze dostrzegalne gołym okiem, ale wpływające na estetykę gotowego mebla.

Na tegorocznych targach „Heimtextil” we Frankfurcie, a także na „Home Decor” w Poznaniu firma Davis zaprezentowała m.in. odważny, egzotyczny wzór „Papaya”. Wzór ten występuje w trzech wersjach kolorystycznych, od ciepłych brzoskwiniowych tonacji aż po szalony pop art. (...)

Inspiracją w tworzeniu kolekcji tkanin „Debora” firmy Pik Collection były kolory natury, „ubrane” w strukturę przypominającą bawełnę. Delikatny nadruk na materiale „Debora”, oraz subtelne przeszycie tworzą niezwykły efekt, który wiernie odwzorowuje aktualne trendy wnętrzarskie. (...)

Rodzaje printów na tkaninach mogą być różne – począwszy od nieregularnych fal i smug, poprzez motywy fauny i flory, aż po geometryczne kraty, zygzaki i „kurze stopki”. Ciekawe efekty na meblach daje też zastosowanie tkanin o wzorach inspirowanych malarstwem – najczęściej abstrakcyjnym lub impresjonistycznym, które najlepiej wpisują się w nowoczesne, modne wnętrza. Taką propozycję ma w swojej ofercie m.in. firma Fargotex, której jubileuszowa kolekcja tkanin, w sześciu liniach kolorystycznych, nawiązuje właśnie do malarstwa impresjonistów.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: w najnowszym wydaniu magazynu "Meble Plus"

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ