Blaty kuchenne z materiału Silestone. Fot. Cosetino

Blaty kuchenne z materiału Silestone. Fot. Cosetino

  • Autor: bm
  • 04 kwi 2019 11:33 (aktualizacja: 17 kwi 2019 11:10)

Trendy w meblarstwie: kuchnia w stylu loftowym

W ofercie producentów płyt meblowych, blatów i dekorów meblowych coraz częściej pojawiają się propozycje dedykowane wnętrzom w stylu loftowym. Idealnie pasują do nich blaty w odcieniach szarości.

Styl loftowy zawdzięczamy nowojorskim artystom, którzy przekształcili opuszczone hale produkcyjne w pracownie, domy i galerie sztuki w jednym. Konwencja ta szybko została zaadoptowana przez Europejczyków. Loftowe wnętrza pokochali wszyscy wielbiciele designu. Aranżacja wnętrza w stylu nowojorskiego loftu najlepiej prezentuje się w przestronnych, otwartych przestrzeniach z wysokimi sufitami. Jednak ten charakterystyczny klimat można stworzyć również w niewielkich mieszkaniach, wprowadzając do nich chociażby pojedyncze elementy, typowe dla loftów. Należą do nich m.in. szare blaty, zwłaszcza te przypominające do złudzenia powierzchnie betonowe, kamienne lub stalowe.

Niezwykle pomocnym materiałem zastępującym beton będzie konglomerat kwarcytowy Noble Concrete Grey od TechniStone. Materiał ten w odróżnieniu od tradycyjnego betonu nie jest porowaty, a wręcz przeciwnie – posiada gładką powierzchnię, dzięki czemu znacznie łatwiej jest go utrzymać w czystości. Ponadto, posiada on znacznie szersze zastosowanie – można nim zarówno obłożyć ścianę, jak i podłogę, a także wykonać z niego blaty i parapety. Podobne właściwości ma TechniStone Noble Olympos Mist.

Marka Cosetino, w nawiązaniu do stylu loftowego, proponuje np. Silestone – niezwykle trwały konglomerat kwarcowy, który zostawia daleko w tyle ciężkie i nasiąkliwe blaty z kamienia naturalnego, trudne w utrzymaniu drewno, czy szybko odkształcające się blaty laminowane. Jest odporny na działanie środków chemicznych i plam powstających podczas codziennej eksploatacji. W ofercie Cosentino znajdziemy go w kilkudziesięciu odcieniach i teksturach, pozwalających tworzyć niezliczone kombinacje i stylizacje wnętrz. Sprawdza się on na blatach i okładzinach frontów, zarówno mniejszych kuchni, jak i dużych przestrzeni roboczych.

Blaty z dekorami kamiennymi doskonale odnajdują się w aranżacjach industrialnych lub loftowych. Stworzony z myślą o wnętrzach, które cechuje industrialna surowość jest m. in. dekor Raw Concrete S60008 (Pfleiderer), który do złudzenia przypomina prawdziwy beton.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ