• Autor: uk
  • 27 gru 2013 18:00 (aktualizacja: 28 wrz 2012 00:00)

Uchwytne mistyfikacje - used look

Jednym z trendów w segmencie nie tylko akcesoriów meblowych, ale w ogóle we wnętrzarstwie, jest styl tzw. used look, czyli zużyty, wysłużony wygląd.

Stylistyka ta znajduje więcej nabywców na zachodzie Europy, ale i na krajowym rynku coraz częściej pojawiają się produkty nawiązujące do tej estetyki – nawet w segmencie papierów dekoracyjnych. Niektóre z nich prezentują, np. wzór nieobrobionego drewna, bądź powierzchni ze śladami rdzy. Czasami trend used look ociera się o trend raw lansujący po prostu surowe, niewykończone i naturalnie niedoskonałe struktury, powierzchnie, z którymi „coś się dzieje”, jakby były pozostawione „na pastwę losu” (ślady korników, rdza, przetarcia).

Trend ten można było zauważyć podczas tegorocznych targów ZOW w Bad Salzuflen. Uchwyty z efektem used look zaprezentowały m.in. firmy Union Knopf oraz Schwinn. W kolekcji uchwytów firmy Union Knopf można znaleźć modele prezentujące „ślady codziennego użytkowania, ślady życia”. Przykładem takiego uchwytu jest m.in. 217.773, „Raw Level – Genuine” – kilkuczęściowy uchwyt wykonany z aluminium.

Firma Siro oferuje uchwyty w kolorystyce np. starego srebra (model „ZN29”) i starego mosiądzu w odcieniu czerwonawego brązu (model „ZN58”). Dostępne są w rozmiarze 150 mm (rozstaw 96 mm). Metalowy uchwyt o nr katalogowym 2162 wyróżnia się intrygującym wzorem pośrodku części frontowej.  Uchwyt 217.812, „Raw Welding” firmy Union Knopf charakteryzuje się grubymi skośnymi spawaniami z czarną powłoką żaroodporną, pod warstwą bezbarwnego lakieru.

Tegoroczną nowością w ofercie firmy Siro jest m.in. model „1986” wykonany ze znalu, o stylistyce postarzonego mosiądzu. Dostępny w rozmiarze 44 mm. Charakteryzuje się geometryczną aplikacją na froncie. Uzupełnienie kolekcji stanowi uchwyt dwupunktowy o nr katalogowym 1987, dostępny w rozmiarze 108 mm.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ