Uchwyty powinny być dopasowane do zabudowy kuchennej zarówno pod względem kolorystyki, jak i formy. Fot. Halupczok Kuchnie i Wnętrza

Uchwyty powinny być dopasowane do zabudowy kuchennej zarówno pod względem kolorystyki, jak i formy. Fot. Halupczok Kuchnie i Wnętrza

  • Autor: mg
  • 18 kwi 2019 12:38 (aktualizacja: 19 kwi 2019 13:29)

Uchwyty do mebli kuchennych - kierunki rozwoju wzornictwa

Na rynku uchwytów kuchennych wybór jest bardzo szeroki. Jednak widzimy, że modele krawędziowe i nabijane w 2019 roku będą najchętniej wybierane przez klientów. Styl minimalistyczny cały czas jest bardzo popularny, a właśnie modele z serii „Bagio” czy „Milano” idealnie się w niego wpisują. Takie uchwyty zgrabnie kryją się we frontach i tworzą z nimi jedną, spójną całość – ocenia Bożena Jopek-Brudziana, product manager w firmie GTV.

Wybór minimalistycznych uchwytów bynajmniej nie oznacza równoczesnej rezygnacji z kolorów. Prawdziwym hitem wśród uchwytów kuchennych w 2019 roku ma być czerń – nowoczesna, a przy tym bardzo elegancka.

To kolor uniwersalny i świetnie komponuje się z każdym frontem, również z bielą, z którą będzie tworzyć intrygujący kontrast – dopowiada Bożena Jopek-Brudziana.

Wtóruje jej Joanna Bietkał z firmy Amix, która dodatkowo wskazuje matowe wykończenie jako ważny tegoroczny trend. Uchwyty w kolorze matowej czerni, bardzo popularne w 2018 roku, będą nadal używane w kuchniach w nadchodzącym roku. Wielu projektantów wybiera matową czerń do baterii kuchennych, a także uchwytów i gałek meblowych. Dzięki nim kuchnia zyskuje elegancki i wyrafinowany wygląd. Matowa czerń stała się szczególnie popularną alternatywą dla srebrnych akcentów w nowoczesnych wnętrzach. Nie da się ukryć, że czarne dodatki powróciły jako jeden z najgorętszych trendów w kuchni, a matowy wygląd „Flat Black” dodaje dramatyzmu i kontrastu – twierdzi przedstawicielka firmy Amix. 

Zdaniem producentów i dystrybutorów, w 2019 roku nadal modne będą również uchwyty w kolorze mosiądzu i złota w ciepłych odcieniach. Tego typu kolorystyka budzi skojarzenia ze stylistyką retro i klasycznymi aranżacjami, poza tym dobrze komponuje się z meblami drewnianymi i dekorami drewnopodobnymi. Jednak – wbrew pozorom – zakres jej stosowania jest znacznie szerszy. Wprowadza ona do wnętrza bardziej wyrazisty kolor i nutę elegancji. Te wykończenia doskonale łączą się z białymi i ciemnymi powierzchniami drewnianymi oraz z innymi, takimi jak matowa czerń. Miedź od dawna jest ulubieńcem projektantów wnętrz. Tendencja ta nadal będzie widoczna w 2019 roku. Złote wykończenia są popularnym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą podnieść kolorystykę swoich projektów. Od oświetlenia po sprzęt, a nawet baterie, widzimy złoto jako popularny wybór w wielu kategoriach produktów domowych – ocenia Joanna Bietkał.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • zof@poczta.onet.eu, 2021-07-14 10:06:15
    czy można kupić uchwyty do mebli w waszej firmie