Uchwyty Paxo, GTV

Uchwyty Paxo, GTV

  • Autor: bm
  • 24 kwi 2017 09:20 (aktualizacja: 24 kwi 2017 13:43)

Uchwyty meblowe - wiele możliwości wykończenia

Uchwyt – choć niepozorny – ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonalności mebli i dla ich wizerunku. W zależności od tego, czy ma formę klasyczną, stylizowaną czy minimalistyczną, uzyskujemy różne efekty. Możliwości wyboru materiału, kolorystyki, kształtu i sposobu wykończenia są niemal nieograniczone.

W jaki sposób uchwyt meblowy może wpłynąć na wygląd nie tylko mebla, ale też całego wnętrza? Producenci akcesoriów meblowych znają na to wiele sposobów – począwszy od niecodziennych kształtów i kolorów uchwytów aż po... ich całkowite ukrycie bądź zastąpienie innymi metodami otwierania szafek.

Coraz bardziej rośnie rola uchwytów meblowych jako integralnego elementu aranżacji. Nie pełnią one już wyłącznie funkcji użytkowej, lecz są również równoprawnym składnikiem wnętrza. Często mają wpływ na estetykę całego pomieszczenia. "Do takich z pewnością zaliczyć możemy uchwyty meblowe, które niczym biżuteria dla kobiety, stanowią dekorację kuchenną samą w sobie. Przykładem niech będzie kolekcja "Solana" – owoc ścisłej współpracy projektantów naszej firmy z klientami - z jednej strony niezwykle prosty w formie, z drugiej natomiast niesamowicie elegancki i efektowny. W minimalistycznym otoczeniu nie będzie odwracał uwagi od reszty aranżacji, a jedynie podkreślał jej unikalny charakter" – mówi Joanna Repko z firmy GTV.

Szukając ozdobnych form uchwytów warto też zwrócić uwagę na kolekcję „Viola” z oferty firmy Gamet. Organiczna i ozdobna stylistyka świetnie sprawdzi się w przypadku klasycznych mebli kuchennych, kolonialnych kredensów, ale przede wszystkim romantycznych i kobiecych toaletek, regałów, komód i szafek nocnych. Kolekcja „Viola” składa się z dwóch modeli uchwytów i gałek. Wersja podstawowa (UR48 oraz GR48) dostępna jest w sześciu wariantach kolorystycznych – w zależności od barwy powłoki galwanicznej, uchwyty i gałki mogą mieć różne odcienie srebra, złota i miedzi oraz błyszczące lub matowe wykończenie.

Stylistykę wnętrza podkreślą także nowe produkty oferowane przez firmę Domino. Jedna z propozycji – to prawdziwa gratka dla fanów kontrastowych zestawień. Czerń okuć meblowych została połączona z białą porcelaną, tworząc bardzo elegancką całość. Druga propozycja – to uchwyty w czarnym, matowym wykończeniu. Uchwyty te, podobnie jak gałki tej samej marki, znakomicie nadają się do zastosowania w wielu rozwiązaniach meblarskich – zarówno do mebli pokojowych, jak i kuchennych o klasycznym i nowoczesnym charakterze.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: w najnowszym wydaniu "Mebli Plus"

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ