Uchwyty z serii Hill. Fot. GTV

Uchwyty z serii Hill. Fot. GTV

  • Autor: bm
  • 01 lut 2018 11:07 (aktualizacja: 08 lut 2018 12:01)

Uchwyty meblowe - zobacz trendy na rok 2018

Z jednej strony nowoczesne modele o maksymalnie uproszczonej formie i ascetycznym wzornictwie, z drugiej - produkty z nutką retro, przywołujące nostalgiczne wspomnienia o przytulnej kuchni w rodzinnym domu. Uchwyty to - wbrew pozorom bardzo ważna część mebli. Jakie wzornictwo będzie na topie w 2018 roku?

Naturalna subtelność, minimalistyczna forma i ozdobna linia - myśląc o trendach wzorniczych uchwytów meblowych rozpoczynającego się sezonu, z jednej strony nostalgicznie spojrzymy w przeszłość, z drugiej zaś poszukamy inspiracji w tym, co nowoczesne – oszczędne, nieskomplikowane i czerpiące z kojącej natury. "Przygotowując nowy katalog uchwytów, połączyliśmy trzy najgorętsze nurty wzornicze, udowadniając, że z pozoru drugoplanowy element kompozycyjny potrafi w ogromnym stopniu wpłynąć na odbiór mebla i całego pomieszczenia" – mówi Joanna Repko, Starszy Specjalista ds. Marketingu w firmie GTV.

Pierwszy z tych trendów to nowoczesność, w którą doskonale wpisują się uchwyty o minimalistycznej formie, nie zwracającej na siebie uwagi i dzięki temu pozwalającej odprężyć się w ascetycznie urządzonym wnętrzu. Pasują tutaj chromowane wykończenia, głębokie odcienie czerni, wysublimowana biel.

Drugi trend to znany już dobrze styl skandynawski. Ograniczona ilość promieni słonecznych i surowy, wymagający klimat sprawiły, że aranżacje północnych wnętrz opierają się na jasnych barwach, które nie tylko zwiększają optycznie przestrzeń, ale znacząco ją ocieplają. "Scandi to również umiłowanie tego, co naturalne, połączenia najwyższej jakości surowców oraz oszczędnego designu. Właśnie z taką myślą przedstawiamy uchwyty, które doskonale uzupełnią ciepłe, drewniane meble" – podkreśla ekspert firmy GTV. 

Nuta sentymentalizmu, garść klasyki i odrobina rozmarzonej nostalgii – w opozycji do ascetycznego minimalizmu i oszczędnego scandi staje dziś ponadczasowe retro - w wielu różnorodnych odsłonach. Uchwyty retro zostały zaprojektowane tak, by doskonale uzupełnić miękkie, przyjemne tekstylia, klimatyczne, stylizowane dodatki, pastelowe barwy oraz stać się ozdobą najważniejszego elementu wystroju: drewnianych komód, szafek i witryn z nieco innej epoki.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Stolarz, 2018-02-01 13:07:27
    Takie uchwyty to nic odkrywczego. Kształty znane od lat. GTV sprowadza akcesoria produkowane w Chinach. Ja wybieram polskich producentów.