• Autor: Redakcja
  • 27 gru 2013 18:01 (aktualizacja: 29 lip 2010 00:00)

Uchwyty w stylu glamour

Producenci uchwytów meblowych już od pewnego czasu czerpią inspiracje z wyrobów biżuteryjnych, a ich najnowsze propozycje potwierdzają, że naśladowanie biżuterii przynosi zaskakujące efekty.

Bursztyn, masa perłowa, a nawet kryształy Swarovskiego czy szczere złoto to już stały repertuar materiałów, po które sięgają projektanci i producenci uchwytów meblowych. Odważnie i z rozmachem wykorzystują cenione surowce do tworzenia wyrafinowanych uchwytów – zarówno gałek, jak i uchwytów dwupunktowych. Znajdują one zastosowanie jako oryginalne wykończenie mebli pokojowych oraz przeznaczonych do eleganckich sypialni, a także jako dopełnienie ekskluzywnych mebli gabinetowych.

Amber znaczy bursztyn

Już w2008 r. producent uchwytów meblowych Gamet wprowadził do swojej oferty kolekcję „Bursztynowy Szlak”. W skład kolekcji weszły uchwyty dwupunktowe proponowane w dwóch subtelnie różniących się formach oraz gałki. Oferowane są w wersji wykonanej z mosiądzu lub mosiądzu posrebrzanego, a w każdej z nich dopełnienie uchwytu stanowi bałtycki bursztyn.

Uchwyty z bursztynem proponuje też włoska firma Bosetti Marella. Na tegorocznej „Furnice” uchwyty z tej kolekcji zaprezentował polski dystrybutor – firma Arte Metal Style Polska. W skład „bursztynowej” linii wchodzą uchwyty dwupunktowe i gałki (3 różne wielkości w każdej wersji). Uchwyt został podzielony na mniejsze kwadraty ułożone w jednej linii lub wypełniające kwadratowe pole (gałki), z których każdy wypełnia bursztynowa masa.

Po uchwyty z bursztynem sięgnął także polski producent mebli. Firma Jafra wykorzystała bursztynowe gałki do wykończenia jednej ze swoich najnowszych kolekcji meblowych – „Ambre”. Bursztyn pojawił się nie tylko w uchwytach stylowych mebli, ale był także inspiracją dla nazwy kolekcji (po ang. amber znaczy bursztyn).

Kosztowne aplikacje

Można by pomyśleć, że najnowsze propozycje uchwytów meblowych pochodzą wprost z pracowni jubilerskich. W ofercie produktowej niektórych producentów znajdziemy uchwyty pokryte 24-karatowym złotem! Kolekcja „Aura” oferowana przez Arte Metal Style Polska to m.in. wykończona złotem gałka ze znalu, której powierzchnia jest dodatkowo ręcznie cyzelowana, podobnie jak dwupunktowe uchwyty (także pokazane na tegorocznej „Furnice”), które przyciągają uwagę dzięki mieniącej się, przypominającej brokat powierzchni.

Uchwyt z wykończeniem w postaci 24-katarowego złota proponuje także firma Siro. To duży (130 mm) jednopunktowy uchwyt wykonany ze stopu cynku i aluminium, dostępny także w kolorze błyszczącego chromu.

Kamień i szkło

O popularności uchwytów naśladujących wyroby biżuteryjne świadczy bogata oferta modeli z elementami imitującymi kamienie szlachetne, czy z aplikacją z kamieni naturalnych. Kilka uchwytów tego rodzaju oferuje firma Siro. Do wyboru – w kolorze starej cyny lub mosiądzu – Siro proponuje kilka rodzajów gałek w rozmiarach: 41, 54 lub 67 mm z przezroczystym elementem w środku, imitującym kamień szlachetny. Kamień naturalny do wykonania aplikacji meblowego uchwytu wykorzystała też firma Bosetti Marella. W Polsce, za pośrednictwem Arte Metal Style Polska, producent oferuje uchwyty dwupunktowe i gałki z aplikacją z onyksu. Do produkcji tych uchwytów wykorzystano czarny onyks z błękitnym paskiem. Pod względem uchwytów „biżuteryjnych” firma ta ma niezwykle bogatą ofertę. Na uwagę zasługują produkty z kryształami Swarovskiego, a także te z kości i mahoniu, oraz gałki wykonane ze słynnego szkła z Murano.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ