Uczniowie technikum odwiedzili plac budowy fabryki Egger w Biskupcu

Uczniowie technikum odwiedzili plac budowy fabryki Egger w Biskupcu

  • Autor: bm
  • 20 cze 2018 12:54 (aktualizacja: 22 cze 2018 09:09)

Uczniowie technikum odwiedzili plac budowy fabryki Egger w Biskupcu

W Biskupcu trwa budowa zakładu produkcyjnego firmy Egger. Fabryka zostanie otwarta z końcem 2018 roku. Rocznie zakład będzie wytwarzał około 650 tysięcy metrów sześciennych płyt wiórowych. Tymczasem teren budowy odwiedza młodzież z lokalnych szkół. 


14 czerwca teren budowy fabryki w Biskupcu odwiedziła - już po raz drugi - grupa uczniów z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie, uczęszczających do technikum budowlanego. W trakcie wizyty uczniowie obejrzeli zdjęcia z poszczególnych etapów budowy, by sprawdzić jak postępuje rozwój inwestycji.

Specjaliści oprowadzili gości po placu budowy, dzięki czemu mogli na własne oczy zobaczyć zaawansowane już prace budowlane, prace związane z instalacją linii produkcyjnych, a także wykonywaniem elewacji. Dzięki ponownej wycieczce uczniowie mogli zobaczyć, jak na przełomie 8 miesięcy zmienił się plac budowy. Powstały już budynki produkcyjne, magazyny wyrobów gotowych, wykańczane są: budynek utrzymania ruchu i budynek socjalny. Goście z zainteresowaniem wysłuchali, jak będzie wyglądał cały proces produkcyjny – od przyjęcia surowca, po jego przygotowanie, aż po gotową płytę wiórowa pokrytą dekorem.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ