Garderoba ELITE w kolorze antracyt. Fot. GTV

Garderoba ELITE w kolorze antracyt. Fot. GTV

  • Autor: GTV
  • 17 maj 2019 10:11 (aktualizacja: 20 maj 2019 15:35)

Urządzenie praktycznej garderoby – jak to zrobić?

Pralnia, spiżarnia czy garderoba to pomieszczenia, których nie powinno zabraknąć w żadnym współczesnym domu. Szczególnie ta ostatnia stała się w ostatnich latach standardem przy planowaniu pomieszczeń. To ona zastępuje nam duże szafy i komody, musi być więc zaopatrzona w odpowiednie szafki, szuflady i wieszaki.

Praktyczne urządzenie garderoby, która w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu wydaje się wręcz niezbędna, nie musi wcale należeć do trudnych zadań. Pomocne może okazać się szczególnie wykorzystanie rozwiązań proponowanych przez polską markę GTV, która przygotowała dwie linie wyposażenia garderoby: Elite i Smart. Pierwsza powstała z myślą o klientach stawiających na przemyślaną organizację przestrzeni i szukających odrobiny luksusu. Druga to proste rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Nowy wymiar funkcjonalnej elegancji

W garderobie Elite można znaleźć trzy rodzaje koszy: metalowe, rattanowe i ażurowe. Każdy z nich posiada pełny wysuw oraz mechanizm cichego domykania, co gwarantuje komfort ich użytkowania. W zestawie jest też szuflada z organizerem, ułatwiająca porządkowanie drobnych rzeczy – biżuterii, zegarków czy muszek.

Niezbędna w garderobie jest również przestrzeń na obuwie. W szufladach dostępnych w dwóch wersjach: ażurowej i metalowej, można ustawić zarówno sandały, jak i wysokie botki. Obie opcje mają pełen wysuw i ciche domykanie.

Wszystkie elementy garderoby Elite dostępne są w czterech szerokościach: 600, 700, 800 i 900 mm oraz w dwóch kolorach: białym i antracycie.

Komfortowa codzienność

Alternatywną propozycją firmy GTV jest garderoba Smart, w której znajduje się między innymi kosz na bieliznę i lekkie ubrania, wieszak na eleganckie spodnie, szuflada na obuwie, wieszak na paski i krawaty. Wybrać można wersję z cichym domykiem lub bez niego, każdy wariant posiada pełny wysuw.

Garderoby GTV można także wyposażyć w pantograf – rodzaj drążka z uchwytem, który ułatwia zagospodarowanie niedostępnych części wysokiej szafy. Uchwyt umożliwia opuszczenie drążka na wygodną wysokość, co pomoże zdjąć lub odwiesić wieszak z ubraniami.

Rozwiązania systemowe pozwalają na urządzenie garderoby nie tylko w osobnym pomieszczeniu, lecz także we wnęce ukrytej za przesuwnymi drzwiami. Zazwyczaj garderoby pozbawione są okien, dlatego konieczne jest ich odpowiednie doświetlenie. Ciekawym pomysłem może być zastosowanie taśm LED, umieszczonych w profilach GLAX, np. na krawędziach lub wewnątrz półek albo w postaci podświetlanego drążka na wieszaki.

GTV Poland Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Przejazdowa 21, 05-800 Pruszków

tel. (22) 444-75-00; fax (22)444-75-01

e-mail: info@gtv.com.pl