Firma Center-Mebel z Łomży oferuje usługę obsadzania zlewów podwieszanych w blatach kuchennych zgodnie z własnym patentem.  Fot. Center-Mebel

Firma Center-Mebel z Łomży oferuje usługę obsadzania zlewów podwieszanych w blatach kuchennych zgodnie z własnym patentem. Fot. Center-Mebel

  • Autor: mg
  • 05 cze 2017 11:51 (aktualizacja: 05 cze 2017 12:33)

Usługi cięcia w hurtowniach meblarskich

Rynek mebli indywidualnych rozwija się niezwykle dynamicznie. Szybka konwersja płyt na formatki jest więc kluczowym procesem w zakładzie, który chce być wydajny i realizować projekty indywidualne na czas. Coraz częściej zadania te przejmują hurtownie płyt, tak jak np. Cenetr Mebel, który prześle zamówienia wysłane z Internetu bezpośrednio do maszyny.

Usługa cięcia w hurtowni meblarskiej nie jest niczym nowym. Jednak traktowana była przez wiele firm po macoszemu, a klient zlecający rozkrój musiał czasem czekać nawet kilka tygodni na realizację i odbiór przyciętych płyt. Nowe technologie, w tym rozwój Internetu, zupełnie zmieniły możliwości, jakie dziś oferują nowoczesne hurtownie. Przykładem tego jest Center-Mebel. Hurtownia z Łomży stworzyła stronę internetową ww.ciecieplyty.pl, za pośrednictwem której zbiera zamówienia od klientów.

Stworzenie serwisu internetowego rozszerzyło naszą działalność z hurtowni regionalnej na ogólnopolską, ponieważ płyty pocięte i oklejone zgodnie z zamówieniem internetowym możemy wysłać do klientów w całej Polsce - mówi Andrzej Zawojski, właściciel firmy Center-Mebel.

Wystarczy się zalogować z dowolnego miejsca w Polsce i wpisać potrzebne formaty. Zamówienie trafia wówczas błyskawicznie do Działu Obsługi Klienta, skąd po sprawdzeniu pliki od razu mogą być przekonwertowane na język znany maszynom CNC, które dokonują cięcia oraz okleinowania.

Zamówienia na rozkrój formatek - głównie płyt wiórowych Egger z różnorodnymi dekorami oraz okleinowanie wąskich obrzeży - realizowane są przez włoskie centra obróbcze marki Biesse: dwie pilarki panelowe "Selco SK40" oraz okleiniarkę do wąskich płaszczyzn "Akron 1440".

Pilarki panelowe "Selco" to automatyczne i wysokowydajne maszyny numeryczne, które mogą obrabiać płyty w pakietach, znacznie skracając czas realizacji - mówi Grzegorz Chylak z firmy Teknika, która dostarcza i serwisuje maszyny Biesse w Polsce. Ogromnym atutem maszyn Biesse jest również profesjonalne autorskie oprogramowanie i bardzo wydajne procesory, które szybko konwertują dane na komendy dla maszyny, pozwalając na błyskawiczny dobór narzędzi i przezbrojenie. Wszystkie zadania wykonywane są w pełni automatycznie dzięki inteligentnym systemom rozpoznawania grubości i formatu płyt.

W parku maszynowym Center-Mebel znajdują się również 5-osiowe centrum obróbcze "Biesse Rover A Edge" oraz "Skipper V31", które już wkrótce zostaną włączone do innowacyjnego systemu zamówień portalu ciecieplyty.pl.

Jesteśmy w trakcie rozbudowywania naszego systemu o możliwość zamawiania on-line blatów kuchennych - zdradza Zbigniew Chrzanowski z firmy Center Mebel. Do tej usługi będziemy musieli włączyć nasze centra obróbcze, które dokonają odpowiednich nawierceń otworów, np. pod zlewozmywak czy płytę grzejną, zgodnie z wytycznymi klienta.

Zakupione przez firmę centrum "Rover A Edge" jest nie tylko maszyną do wykonywania precyzyjnych rozkrojów, cięcia prosto- i krzywoliniowego, ale również posiada agregat okleinujący. W firmie Center-Mebel pracuje z wykorzystaniem reaktywnych klejów poliuretanowych (PUR), zapewniając bardzo wysoką jakość zarówno przy klejeniu wąskich, jak i szerokich obrzeży (np. blatów). Kleje PUR zapewniają także szybki czas wiązania oraz bardzo wysoką wydajność, a uzyskana spoina, ze względu na odporność na działanie wody i pary wodnej, jest szczególnie ceniona przez producentów mebli kuchennych i łazienkowych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ