Campus Grupy Biesse w Dubaju. Fot. Grupa Biesse

Campus Grupy Biesse w Dubaju. Fot. Grupa Biesse

  • Autor: mg
  • 16 lis 2017 12:59 (aktualizacja: 16 lis 2017 13:50)

W Dubaju został oficjalnie otwarty Campus Grupy Biesse

Ponad 250 osób wzięło udział w otwarciu Campusu Grupy Biesse w Dubaju. Będzie ono pełniło funkcję regionalnej centrali przeznaczonej do obsługi klientów z regionu Bliskiego Wschodu. W obiekcie o powierzchni 1.100 m2 znajdują się m.in. nowoczesne ekspozycje maszyn Biesse, a także biura, centrum szkoleniowe i serwisowe.

Po prawie 18 miesiącach ciężkiej pracy i poświęceń możemy świętować otwarcie pierwszego i najbardziej zaawansowanego technologicznie salonu wystawowego i centrum szkoleniowego na Bliskim Wschodzie w naszej branży. Rynek bliskowschodni rozwija się w bardzo szybkim tempie, a dzięki nowemu Campusowi będziemy mogli zapewnić całkowicie nową obsługę naszym klientem, które będą potwierdzeniem jakości naszych usług. Showroom z maszynami dostępnymi w każdej chwili da nam przewagę nad konkurencją - mówi Federico Broccoli z Grupy Biesse.

Uroczystemu otwarciu Campusu Grupy Biesse w Dubaju towarzyszyła prezentacja wielu maszyn, poczynając od rozwiązań służących do sortowania ("Selco SK 4") i oklejania krawędzi ("Jade 300", "Stream A" wyposażony w innowacyjne systemy "AirForce" i "Spark"), poprzez centra obróbcze CNC ("Rover A Edge", "Rover J FT" i "Rover Gold"), a na technologiach do wiercenia ("Brema Eko 2.1") i szlifowania ("Opera 5") kończąc. Ponadto eksperci Biesse zaprezentowali na żywo "bSuite", kompletny zestaw zaawansowanych programów dedykowanych branży drzewnej. Wśród nich znalazła się nowa platforma IoT "Sophia", która umożliwia klientom osiągnięcie maksymalnej wydajności poprzez możliwość monitorowania wszystkich maszyn za pośrednictwem centrum serwisowego Biesse.

Jesteśmy pod wrażeniem wsparcia, jakie otrzymaliśmy od lokalnych osobistości i stowarzyszeń. Zlokalizowanie naszego Campusu w nowym prestiżowym kompleksie Dubai Silicon Oasis to prawdziwy zaszczyt. To miejsce specjalnie powstało z myślą o najbardziej innowacyjnych firmach tego regionu, mając na uwadze stworzenie odpowiedniego parku technologicznego. Last but not least, specjalne podziękowania należą się wszystkim ludziom, którzy uwierzyli w tę wizję, począwszy od Giancarlo Selci, Roberto Selci i Stefano Porcelliniego. Bez ich wiary w ten projekt nie byłoby nas tu dzisiaj - podsumował Federico Broccoli.
 
Dzisiaj naprawdę stawiamy kamień milowy w tym regionie. W ubiegłym roku zwiększyliśmy nasze zamówienia o 50 proc., a liczba naszych pracowników potroiła się. Obecnie znajdujemy się w najbardziej prestiżowym i innowacyjnym regionie jako jedyna firma z tej branży - dodał Renato Manganelli, dyrektor zarządzający Grupy Biesse.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ