Kiedy ograniczenia powierzchni biurowej nie pozwalają na postawienie szafki z rozwieranymi frontami, idealnie w tej sytuacji sprawdzą się systemy drzwi przesuwnych. Fot. Hettich

Kiedy ograniczenia powierzchni biurowej nie pozwalają na postawienie szafki z rozwieranymi frontami, idealnie w tej sytuacji sprawdzą się systemy drzwi przesuwnych. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 01 marz 2017 09:05 (aktualizacja: 01 marz 2017 11:04)

Wielkoformatowe drzwi przesuwne - trend rynkowy

Architekci coraz częściej projektują wnętrza, w których pojawiają się duże i ciężkie fronty, często bez uchwytów, do tego wszystko ma działać bezgłośnie i nie zabierać zbyt wiele przestrzeni, bo przecież szafa musi być pojemna. W odpowiedzi na te zapotrzebowania producenci akcesoriów meblowych proponują nowoczesne systemy jezdne.

Zabudowa meblowa musi być pojemna, nie może jednak przytłaczać ani zaburzać designu wnętrza. W oczekiwania te idealnie wpisują się szafy z drzwiami przesuwnymi. Problemy pojawiają się w przypadku potrzeby zastosowania dużych powierzchni zakrywających korpusy szaf. Dlatego na rynku pojawiły się systemy okuć specjalnie dedykowanych dużym i ciężkim frontom.

Przykładowo, Hettich wprowadził system "TopLine XL", który pozwala na lekkie i równomierne przesuwanie drzwi o ciężarze nawet do 80 kg. Imponująco duże powierzchnie o szerokości dochodzącej nawet do 4 m można również tworzyć przy zastosowaniu systemu "InLine XL" tego samego producenta. Po zamknięciu drzwi przesuwne tworzą równą płaszczyznę, ustawiając się idealnie w jednej linii. 

Drzwi przesuwne są wygodne w użytkowaniu - potwierdza Joanna Nowak z firmy Hettich. Po otwarciu drzwi nie stanowią przeszkody w niedużych pomieszczeniach, nie zabierając dodatkowej przestrzeni i nie utrudniają dostępu do zawartości szafy. Lekki ruch ręką wystarczy, aby delikatnie je otworzyć lub zamknąć, dlatego doświadczenie komfortu przesuwania architekci chcą przenosić również do innych mebli, np. szafek kuchennych czy szaf biurowych.

Drzwi przesuwne to optymalny sposób na wykorzystanie każdego centymetra w pomieszczeniach, a dodatkowo - sposób na jeszcze większą indywidualizację mebli i wnętrz. 

Na naszych oczach dzieje się rewolucja technologiczna w meblarstwie - zapewnia Joanna Nowak z firmy Hettich. W nowoczesnych okuciach do mebli połączyliśmy inteligentną technikę i praktyczne rozwiązania, i nadaliśmy im minimalistyczną formę. Całkowicie ukryte, niewidoczne systemy, które w najmniejszym nawet stopniu nie ingerują w design mebla i nie ograniczają dostępnej przestrzeni do przechowywania, wykonują niezwykłą pracę, sprawiając, że duże, ciężkie fronty poruszają się zadziwiająco lekko i bezgłośnie. Użytkowanie mebli nigdy wcześniej nie było tak komfortowe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ