Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 26 lut 2017 16:00

Wielozadaniowe płyty drewnopochodne

Płyty drewnopochodne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystywane są nie tylko w meblarstwie czy budownictwie (choć z tymi branżami najbardziej są kojarzone), ale też w najróżniejszych zakładach wytwórczych, magazynach czy warsztatach.

Materiały drewnopochodne jeszcze nigdy nie dawały projektantom, wykonawcom i użytkownikom tak wielu możliwości zastosowania. Nigdy też ich parametry nie były tak wyśrubowane, a unikalne właściwości - dostosowane do potrzeb specjalistów z różnych dziedzin. Zróżnicowanie przeznaczenia płyt sprawia, że tradycyjne produkty, o standardowych właściwościach, często nie spełniają pokładanych w nich nadziei i nie sprawdzają się w stu procentach.

w nowej kolekcji firmy Pfleiderer, znalazło się miejsce dla wielu – aż kilkudziesięciu – różnych płyt drewnopochodnych. Każda z nich charakteryzuje się wyjątkowymi parametrami i właściwościami. Jakie rozwiązania obejmuje obowiązująca na całym świecie, nowa kolekcja "Inspirations close to you"?

Podstawę oferty Pfleiderer stanowią produkty dedykowane meblarstwu. Płyty ClassicBoard i DecoBoard w wersjach P2 i P3, a także w wersji bardziej ekologicznej – z certyfikatem Blue Angel, w wersji surowej bądź pokryte dekoracyjną powłoką melaminową (DecoBoard) - zastosowanie znajdują przede wszystkim w produkcji mebli. Ale nie tylko. To również sprawdzone rozwiązanie w aranżacji i zabudowie wnętrz. Sprawdzają się m.in. jako okładzina ścienna i ścianki działowe. Szczególną uwagę producenci powinni zwrócić na BalanceBoard. Płyta ta powstała z niewielką domieszką granulatu z biomasy z szybko rosnących roślin jednorocznych, dzięki czemu jest zdecydowanie lżejsza.

W szeroko rozumianych pracach konstrukcyjnych - budownictwie szkieletowym, w poszyciach ścian, dachów, podłóg i prac wykończeniowych Pfleiderer poleca płyty PremiumBoard MFP®, LivingBoard i StyleBoard MDF.RWH. 

Oferta Pfleiderer obejmuje również wiele unikalnych i wysoce specjalistycznych rozwiązań. Płyty ESA - dla przykładu, pozwalają na odprowadzanie ładunków elektrostatycznych. Ma to olbrzymie znaczenie na przykład w zakładach tapicerskich, w których gromadzą się ładunki elektrostatyczne. W profilaktyce przeciwpożarowej zastosowanie znajdują również płyty Pyroex. Dodanie do płyty wiórowej środków impregnacji przeciwogniowej pozwoliło znacznie opóźnić moment rozgorzenia i zredukować szybkość spalania, co w praktyce oznacza zwiększenia szansy uratowania życia i zdrowia!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ