Jednym z pierwszych działań w ramach nowej strategii jest publikacja – po raz pierwszy w historii firmy – inspiracyjnego katalogu. Wydawnictwo – przygotowane  pod artystycznym kierunkiem włoskiego Studiopepe i zawierające nastrojowe zdjęcia, których autorem jest Andrea Ferrari – przenosi nas do wnętrz, które włoska marka pomaga kreować już od ponad 4 dekad. Fot. Alcantara/Dekoma

Jednym z pierwszych działań w ramach nowej strategii jest publikacja – po raz pierwszy w historii firmy – inspiracyjnego katalogu. Wydawnictwo – przygotowane pod artystycznym kierunkiem włoskiego Studiopepe i zawierające nastrojowe zdjęcia, których autorem jest Andrea Ferrari – przenosi nas do wnętrz, które włoska marka pomaga kreować już od ponad 4 dekad. Fot. Alcantara/Dekoma

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 04 gru 2019 17:52 (aktualizacja: 04 gru 2019 17:53)

Włoska marka Alcantara zmienia strategię działania

Włoska marka, reprezentowana na polskim rynku przez Dekomę, zmieniła w tym roku swoje logo. To symbol nowej strategii działania, zorientowanej na kreowanie wzorniczych trendów, dostarczanie inspiracji oraz współpracę z markami i osobowościami w dziedzinie designu, sztuki, mody i architektury.

Nowe logo włoskiej marki wyraża jej nowy kierunek rozwoju, skoncentrowany na kreatywności, wiedzy, doświadczeniu i unikalnych umiejętnościach nie tylko pracowników Alcantara®, ale też wszystkich, którzy mogą stosować ją w swojej pracy tworząc piękne meble, wnętrza, stroje, akcesoria, auta i dziesiątki innych obiektów. A po Alcantarę sięgają takie talenty, jak Yohji Yamamoto, Formafantasma czy Alberto Biasi.

Jednym z pierwszych działań w ramach nowej strategii jest publikacja – po raz pierwszy w historii firmy – inspiracyjnego katalogu. Wydawnictwo – przygotowane pod artystycznym kierunkiem włoskiego Studiopepe i zawierające nastrojowe zdjęcia, których autorem jest Andrea Ferrari – przenosi nas do wnętrz, które włoska marka pomaga kreować już od ponad 4 dekad. Stylowe aranżacje obrazują to, co jest atutami Alcantary: piękno, jakość, szerokie możliwości zastosowania i technologiczne innowacje.

Kanwą katalogu „Words of Interiors” Alcantara® jest opowieść o świecie wnętrz inspirowaną klasykami literatury: Francisem Scottem Fitzgeraldem, Wiliamem Thackerayem, Josephem Conradem i Virginią Woolf. 5 fragmentów powieści przenosi nas do przestrzeni, które łączą włoski styl i szyk z estetycznymi, funkcjonalnymi i środowiskowymi walorami Alcantara®. Z relaksującego Salonu przenosimy się do zacisznej Sypialni; z Baru, gdzie krzyżują się ludzkie ścieżki i ścierają charaktery, wędrujemy do Butiku - współczesnej świątyni piękna. Na końcu czeka zaś na nas Biuro – miejsce, które łączy kreatywność i racjonalność.

Aranżacje te udowadniają, jak wiele możliwości zastosowań ma Alcantara® we wnętrzach prywatnych oraz publicznych. Pokazują też obecny kierunek rozwoju marki, która nie zapominając o swoim innowacyjnym charakterze, wykorzystuje technologię, by poszukiwać nowych wzorów i rozwiązań; by we współpracy z projektantami, takimi jak chociażby Inga Sempe, kreować własny styl i estetyczny język.

Nowy katalog to wyraz tego czym jest Alcantara®: nieodłącznym elementem naszego współczesnego stylu życia, przyciągającym wzrok zaproszeniem, by poczuć fakturę, paletą kolorów i wzorów, która zachęca do tworzenia zaskakujących projektów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ