Fot. Raumplus

Fot. Raumplus

  • Autor: bm
  • 23 sie 2018 10:28 (aktualizacja: 24 sie 2018 11:35)

Wnętrze szafy pod kontrolą

Nowoczesne akcesoria do organizacji szafy i garderoby pozwalają nie tylko na utrzymanie porządku, ale też na funkcjonalne i atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza, zgodnie z indywidualnymi upodobaniami użytkownika.

Wnętrze szafy lub garderoby jest równie ważne, a może nawet ważniejsze niż jej fronty i mechanizmy otwierania. To od doboru odpowiednich elementów zależy, czy będzie ona spełniała swoje zadanie i czy ułatwi nam życie. Na polskim rynku – obok podstawowych akcesoriów, takich jak zwykłe szuflady czy wieszaki – pojawia się coraz więcej rozwiązań przeznaczonych do przechowywania bardzo konkretnych przedmiotów. Mamy więc kosze i szuflady na buty, wyspecjalizowane wieszaki na spodnie czy krawaty, pojemniki na apaszki, paski i inne drobiazgi, wieszaki z pantografem, a nawet specjalne wielofunkcyjne szuflady z przegródkami, w których użytkownik szafy może przechowywać bardzo drobne przedmioty, np. biżuterię. Nowoczesne szuflady, wyposażone w prowadnice z systemem cichego domyku i pełnego wysuwu, są nie tylko bardziej przyjazne użytkownikowi, ale pozwalają też na szybki i pełny wgląd do ich zawartości.

Wyposażenie wnętrz szaf i garderób znajdziemy zarówno w ofercie producentów systemów drzwi przesuwnych, jak i w ofertach dostawców wszelkiego rodzaju akcesoriów meblowych. Obie grupy producentów dbają nie tylko o funkcjonalność swoich produktów, ale także o to, by dobrze komponowały się z całością zabudowy i tworzyły efektowne i modne wnętrze garderoby.

Spośród ciekawych akcesoriów do organizacji garderoby, dostępnych na rynku warto wymienić między innymi kolekcję „Elegance” marki GTV, której poszczególne elementy pozwalają na zindywidualizowaną aranżację garderoby. W skład systemu wchodzą między innymi wieszaki boczne, które w znacznym stopniu oszczędzą cenne miejsce oraz w elegancki sposób wyeksponują i uporządkują niezbędne dodatki – krawaty, paski, a także szale czy apaszki. Dla tych, którzy w jeszcze większym stopniu chcą racjonalnie zagospodarować przestrzeń, dobrą propozycją będą wieszaki na spodnie ze specjalnym organizerem.

Znane do tej pory użytkownikom serie rozwiązań do garderoby i szafy wnękowej – „Nova” i „Prestige” z oferty firmy Amix już wkrótce zostaną zastąpione linią „Exclusive”. Będzie to łącznie czternaście produktów w eleganckim perłowo-białym kolorze, z elementami szkła, chromowanej stali lub rattanu syntetycznego. Szafa wnękowa bądź garderoba wzbogacona o wymienione akcesoria pozwoli użytkownikom bez problemu zrezygnować z pozostałych mebli do przechowywania ubrań (jak na przykład komody, szafki na buty) czy innych mebli zbędnie zajmujących przestrzeń. Ciekawym, a zarazem niezwykle praktycznym elementem szafy jest aluminiowa szuflada na drobne elementy garderoby tj. bielizna, biżuteria czy paski - EX006. Jej powierzchnia podzielona jest na małe szufladki o układzie szachownicowym, co ułatwi nam segregowanie mniejszych elementów garderoby. Szuflada będzie pasowała do szafki o szerokości 600-900 mm.

Dobrym rozwiązaniem do obszernej garderoby może też być kolekcja „Mocca” z oferty Komandor. Składa się ona z 10 akcesoriów utrzymanych w kolorystyce grafitu i jasnego beżu. Konstrukcja organizerów została oparta na zamkniętej ramie aluminiowej z możliwością regulacji szerokości w tolerancji do 25 mm, co pozwala na ich precyzyjne dopasowanie do modułów szafy. Cała kolekcja składa się z akcesoriów, takich jak: szuflada wielofunkcyjna do przechowywania biżuterii, zegarków i drobnych elementów, kosz PVC rattanowy i wykonany z blachy lakierowanej, wieszak na spodnie, półka na buty, lustro obrotowe, wieszak na krawaty, szuflada na paski i krawaty, wieszak z pantografem i drążek aluminiowy z nakładką PVC.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ