Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 29 cze 2017 12:47

Wykończenie powierzchni z efektem 3D

Struktura powierzchni wszystkich materiałów stosowanych w aranżacji wnętrz ma równie duże znaczenie jak inne cechy wizualne. Chodzi o to, by płyty, laminaty i blaty jak najwierniej pokazywały piękno drewna, kamienia, betonu czy tekstyliów. Producenci nieustannie pracują nad nowymi dekorami i strukturami.

Podczas targów Interzum w Kolonii firma Pfleiderer zaprezentowała aż sześć nowych struktur dedykowanych laminatom HPL. Wśród nich znajdują się wzory inspirowane drewnem, kamieniem, betonem, tekstyliami... Aby reprodukcje tych materiałów były możliwie jak najautentyczniejsze, specjaliści Pfleiderer ciągle opracowują nowe struktury powierzchni.

Vermont to struktura imitująca łupki. Charakteryzuje się łagodnymi załamaniami i delikatnymi zarysami warstw. Propozycja ta doskonale sprawdzi się w przypadku dekorów naśladujących kamień, materiał i metal - zwłaszcza tych utrzymanych w ciemniejszych barwach. 

Dekorom kamiennym i betonowym dedykowana jest również struktura Solid Granite, którą cechuje delikatna głębia, subtelne zarysy i matowa jedwabna powierzchnia. Ta szorstka, ale jednorodna struktura imitująca naturalna skałę, odznacza się ostrymi krawędziami i precyzją szczegółów.

Riverwood to propozycja, która powstała z myślą o wzorach inspirowanych drewnem. To doskonała mieszanka przenikających się i wspaniale się uzupełniających matowych i jedwabiście lśniących fragmentów płyty. 

Trickle to liniowa struktura o orientacji pionowej przypomina zasłonę z cieniutkich wodnych zacieków. Nieregularnie ułożone matowane rowki dają efekt żywej gry światła i cieni.

Crocket to struktura, która odznacza się grubo tkanymi włóknami przecinającymi się niemal pod kątem prostym oraz powierzchniami przypominającymi wytłaczane struktury. Dzięki temu zabiegowi doskonale współgra z najróżniejszymi dekorami, podkreślając surowość rustykalnego drewna oraz eksponując przebieg włókien w przypadku dekorów imitujących materiał. 

Steel imituje szczotkowaną stal szlachetną. Załamujące się nieregularnie na drobnych ostro szlifowanych krawędziach światło tworzy efekt wyjątkowej autentyczności, nadając powierzchni luksusowy wymiar.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ