Fot. Egger

Fot. Egger

  • Autor: bm
  • 19 sty 2018 09:19 (aktualizacja: 22 sty 2018 11:50)

Wysokie wyniki i udane inwestycje Grupy Egger

Grupie Egger udało się zamknąć pierwsze półrocze roku obrotowego 2017/2018 z obrotami wynoszącymi 1,32 miliarda euro. Według danych z końca października firma odnotowała wzrost o 11,1% w porównaniu do ubiegłego roku. Przyczyniły się do tego udane inwestycje i rozwój oferty produktowej przedsiębiorstwa.

Firmie udało się zwiększyć obroty zarówno na rynkach europejskich, jak i na innych kontynentach. Wzrosty były widoczne we wszystkich segmentach produktów. Najwyższy wzrost obrotów (o 11%) odnotowano w obszarze sprzedaży materiałów z linii dekoracyjnej Egger, obejmującej produkty do projektowania mebli i aranżacji wnętrz. Segment ten najbardziej rozwinął się w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie dokonano 76% wszystkich transakcji zakupu.

Pierwsze półrocze roku obrotowego 2017/2018 obfitowało w ważne wydarzenia i charakteryzowało się znaczącym rozwojem firmy. W lipcu 2017 r. przejęto zakład produkujący płyty wiórowe oraz płyty MDF w Concordii w Argentynie i ogłoszono projekt inwestycji typu greenfield w Lexington w Stanach Zjednoczonych. W minionym półroczu rozpoczęła się również budowa dziewiętnastego zakładu produkcyjnego Grupy Egger w Biskupcu. Jest to jednocześnie pierwsza polska fabryka spółki. Dokonano także inwestycji w energetykę we Francji i w projekty z zakresu logistyki oraz automatyki w Austrii i w Niemczech.

Przyjmujemy strategię konsekwentnego wzrostu i zachowujemy w tej kwestii umiar, a także staramy się sprawić, aby każde posunięcie było dla naszej firmy opłacalne. Solidne podstawy finansowe stanowią element wspierający długotrwałe relacje w zakresie dostaw, jakie mamy z klientami i dostawcami, a także umożliwiają dalszy stabilny wzrost oparty na naszych własnych działaniach” – zapewnił rzecznik zarządu Grupy Egger Thomas Leissing.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ