System KAMmono. Fot. KAMKuchnie

System KAMmono. Fot. KAMKuchnie

  • Autor: bm
  • 17 sty 2019 09:08 (aktualizacja: 17 sty 2019 12:25)

Wyższe szafki wiszące w kuchni – sposób na małą przestrzeń

Odpowiedzią na brak dostatecznej ilości miejsca do przechowywania w kuchni mogą być szafki wiszące o zwiększonej wysokości. Są już dostępne nawet w ofercie mebli systemowych.

Jeśli potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania w kuchni, a jej rozmiary nie pozwalają na rozbudowanie zabudowy meblowej wszerz, skutecznym rozwiązaniem mogą być wyższe szafki wiszące. Np. w przypadku systemu KAMmono (KAM Kuchnie) to aż 90 cm wysokości, dzięki którym szafki są znacznie bardziej pojemne.

Jeżeli chcemy, aby szafki kuchenne były wyższe od standardowych, ponieważ pomoże nam to rozwiązać problem niedostatku miejsca do przechowywania w kuchni, nie musimy już zdawać się na stolarza i czekać na wykonanie specjalnych mebli na zamówienie. Wygodniejszym rozwiązaniem jest wybór mebli systemowych, które pozwalają nam wybrać również opcję wyższych szafek wiszących - podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Wyższa wysokość szafek wiszących to odpowiedź na oczekiwania klientów, poszukujących pojemnej zabudowy meblowej, w której więcej się zmieści. Jeszcze do niedawna taką możliwość zapewniały wyłącznie meble studyjne, obecnie również w meblach systemowych można zwiększyć pakowność szafek wiszących, wybierając opcję modułów o wyższej wysokości.

Zabudowa meblowa z podwyższonymi szafkami wiszącymi to nie tylko praktyczne rozwiązanie, szczególnie do niedużych pomieszczeń, w których często brakuje odpowiedniego miejsca do przechowywania wszystkich niezbędnych akcesoriów kuchennych. To również sposób na zaaranżowanie modnego wnętrza. Wyższe moduły szafek wiszących wydają się „smuklejsze”, dzięki czemu cała bryła meblowa zachwyca elegancką, nowoczesną linią.

Użytkowanie wysokich szafek wiszących jest tak samo komfortowe jak ich niższych odpowiedników. Fronty, nawet w tak dużym formacie, zamykają się miękko i bez irytującego trzaskania o korpus szafki dzięki nowoczesnym zawiasom z cichym domykaniem. Dla większego bezpieczeństwa użytkowników mebli, półki są zabezpieczone przed wysunięciem. Te zamontowane najwyżej można zagospodarować na przechowywanie naczyń i przyborów kuchennych, których używamy okazjonalnie, a nie zawsze mamy dla nich zapewnione odpowiednie miejsce. Na poziomie wzroku i w zasięgu ręki warto natomiast schować naczynia czy zapasy kuchenne, po które sięgamy wielokrotnie każdego dnia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ