• Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 gru 2013 18:01

Żaluzje w nowej odsłonie

Żaluzje meblowe to stylistycznie ciekawa alternatywa dla tradycyjnych frontów meblowych. Podążając za najnowszymi trendami wzorniczymi, oprócz zalet technicznych, zachwycają eleganckim, modnym designem.

Za zastosowaniem żaluzji przemawia kilka ważnych argumentów. Do najistotniejszych należą wygoda otwierania (szafka może być cały czas otwarta i nie przeszkadza w wykonywaniu pracy) oraz możliwość montażu w pionie i w poziomie na dużych powierzchniach sięgających nawet do 1.200 mm. Wszędzie tam, gdzie standardowe drzwi nie mogą być zastosowane – ze względu na zbyt małą powierzchnię pomieszczenia – żaluzja jest bezkonkurencyjną alternatywą. Opinię tę potwierdza Janusz Kuźmiński z Biura Przedstawicielskiego Janusz Kuźmiński, dystrybutor produktów firmy Fennel. Zastosowanie żaluzji daje istotne korzyści dla użytkownika. Żaluzje i rolety meblowe są bez porównania lepsze od drzwi przesuwnych. Przy otwarciu żaluzji całe światło szafki stoi otworem, podczas gdy drzwi przesuwne zawsze zakrywają część przestrzeni wewnątrz korpusu.

 Swoboda wyboru

W celu poprawy jakości i atrakcyjności produktów oraz dostosowania oferty do aktualnych potrzeb rynku producenci i dystrybutorzy rolet i żaluzji meblowych wprowadzają nowe produkty, modyfikują dotychczasowe oraz sukcesywnie poszerzają paletę dekorów i wzorów. Jest to wynik uważnej obserwacji potrzeb rynku oraz trendów wzorniczych i dekoracyjnych. Firma Thermoplast oferuje rolety o uniwersalnym wzornictwie, które z łatwością można dopasować do kolorystyki dominującej w danym pomieszczeniu. Rolety z linii „Inox & Aluminium” (dostępne w kolorze buku, srebra, olchy, orzecha i wiśni) kolorystyką i kształtem nawiązują do obowiązującego wzornictwa mebli kuchennych. 

Podobne rozwiązanie oferuje firma TCo. Trading Company. Szklana żaluzja „Nehl” do klienta finalnego trafia w postaci gotowej szafki produkowanej pod wymiar. Żaluzja „Nehl” stwarza szerokie możliwości pod względem zastosowania. Element przeznaczony jest do montażu zarówno w szafkach stojących jak też wiszących, umieszczonych nad blatem kuchennym. Żaluzję można odsuwać pionowo, poziomo jak również w opcji łączącej te dwa sposoby otwierania. 

W modnym wnętrzu

W ofercie dostępnej na rynku można wyróżnić żaluzje tradycyjne szklane, aluminiowe, PCV oraz coraz bardziej popularne żaluzje o powierzchni wykończonej foliami nadrukowanymi. Technologia ta pozwala na uzyskanie powierzchni na wysoki połysk oraz efektu stali szlachetnej i tym samym swobodne dostosowanie maty żaluzjowej do pozostałych elementów wyposażenia kuchni bądź też innego pomieszczenia.

Propozycje obejmujące żaluzje odpowiadające stylistyką najnowszym trendom wzorniczym znalazły się również w ofercie firmy Rehau. Model „Rauvolet vetro-line” to system żaluzji szklanych przeznaczony do montażu w szafkach o szerokości 600 mm i 900 mm, oraz wysokości 1.000 mm i 1.500 mm z możliwością pionowej oraz poziomej zabudowy. Element ten charakteryzuje przejrzysta optyka i niemal lustrzana gładkość. 

Firma Rehau w ostatnim czasie wprowadziła do sprzedaży także profil żaluzji E9. Design tego elementu – płaska geometria profilu oraz szersze szczeble – odbiega nieco od produktów zajmujących stałą pozycję w ofercie firmy.

Funkcjonalnie i elegancko

Odbiorcy, których gust skierowany jest w stronę nowoczesnego designu minimalistycznego, mogą skorzystać z oferty firmy Denovo, polskiego dystrybutora firmy Schüco Design. Żaluzja aluminiowa w kolorze stali szlachetnej nadaje meblom swoistego uroku wizualnego. Element ten cechuje elegancja, która staje się jeszcze bardziej wyraźna w połączeniu z naturalnym drewnem lub wyrobami lakierowanymi. Dochodzą do tego także atrybuty techniczne. 

Firma Biuro Przedstawicielskie Janusz Kuźmiński, wyłączny dystrybutor niemieckiego producenta akcesoriów meblowych firmy Fennel, ma w ofercie zestaw „Modulo”, którego cechą charakterystyczną jest możliwość łatwego montażu w gotowych meblach. Klient otrzymuje moduł żaluzjowy zmontowany w kasecie, gotowy do zamocowania w korpusie mebla. Montaż całego modułu wymaga wkręcenia zaledwie kilku wkrętów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ