Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 13 sie 2019 09:29 (aktualizacja: 14 sie 2019 13:23)

Zapadł wyrok w sprawie między Pfleiderer Baruth a firmą Classen

Firma Classen domaga się od Pfleiderer Baruth odszkodowania w kwocie ponad 55 mln euro z tytułu zmowy cenowej dotyczącej produktów drewnopochodnych. W sierpniu br. Sąd Rejonowy w Düsseldorfie wydał wyrok w tej sprawie.

W dniu 9 sierpnia 2019 roku Sąd Rejonowy w Düsseldorfie wydał wyrok, zgodnie z którym ustalił, że Pfleiderer Baruth ponosi odpowiedzialność wobec Classen co do istoty roszczenia. Na podstawie generalnego ekonomicznego doświadczenia Sąd Rejonowy przyjął, że działania przypisywane Pfleiderer Baruth mogły przyczynić się do powstania szkody po stronie firmy Classen. Jednocześnie nie dokonał jeszcze ustaleń w przedmiocie kwoty odszkodowania i ustali kwotę (lub jej brak) odszkodowania należną od Pfleiderer Baruth wobec Classen w oddzielnym postępowaniu.

Pfleiderer Baruth nie zgadza się z wyrokiem Sądu Rejonowego i analizuje uzasadnienie przedstawione w wyroku. Po zakończeniu analizy podejmie decyzję o ewentualnym zaskarżeniu wyroku. Spółka nie utworzyła rezerwy na ewentualne odszkodowanie związane ze sprawą Classena.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ