System Expando T firmy Blum  ułatwia mocowanie do cienkich frontów o grubości już od 8 mm, które można zastosować praktycznie do każdego mebla. Fot. Blum

System Expando T firmy Blum ułatwia mocowanie do cienkich frontów o grubości już od 8 mm, które można zastosować praktycznie do każdego mebla. Fot. Blum

  • Autor: mg
  • 09 sty 2019 11:26 (aktualizacja: 11 sty 2019 11:07)

Zawiasy do cienkich frontów - nowe możliwości dla projektantów mebli

Zawiasy przeznaczone do montażu cienkich frontów pozwalają na projektowanie bardziej funkcjonalnych, atrakcyjnych wizualnie i zdecydowanie lżejszych mebli.

Producenci akcesoriów meblowych nieustannie poszukują rozwiązań, które umożliwią firmom specjalizującym się w produkcji mebli wytwarzanie kolekcji odpowiadających zmieniającym się potrzebom rynku. Kolejne mody i style aranżacyjne narzucają konieczność odświeżenia meblarskich ofert. Niektóre trendy mają charakter sezonowy, inne zaś na długi czas wyznaczają kierunki projektowania mebli.

W ostatnim czasie wyraźnie rysuje się tendencja polegająca na zmniejszaniu grubości frontów meblowych. Popularny obecnie styl minimalistyczny lubuje się w prostych i lekkich bryłach, które chętnie korzystają między innymi z cienkich frontów. Wizualna lekkość ma również wymiar praktyczny – tego typu meble dobrze wpisują się we wnętrza o niewielkim metrażu.

Kiedyś wyznacznikiem dobrego smaku i klasy były ciężkie, masywne meble. Dzisiaj te standardy uległy zmianie – potwierdza Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. Nowoczesna elegancja preferuje minimalizm i prostotę, a te z kolei wymagają bardziej finezyjnych rozwiązań technicznych. Dlatego naszym zadaniem, jako dostawców okuć meblowych, jest znalezienie złotego środka pomiędzy zachowaniem wszystkich funkcji okuć i dostosowaniem ich do oczekiwań projektantów nowoczesnych mebli.

Dzięki zmniejszeniu grubości fronty można wykonać nie tylko z płyty meblowej, ale też z aluminium, materiału mineralnego czy szklanego laminatu przy zachowaniu standardowej ilości zawiasów.

System „Expando T” wyróżnia się przede wszystkim szerokimi możliwościami realizacji. Można go stosować do szafek górnych, drzwi i szuflad. Jesteśmy w stanie zatem wyposażyć w cienkie fronty praktycznie każdy mebel. Wykorzystanie zupełnie nowych, cienkich materiałów może zyskać na popularności, bo ich montaż stał się naprawdę prosty. Dzięki „Expando T” wystarczy nawiercić otwory, umieścić okucie i przykręcić – wyjaśnia Tomasz Uściłowski, ekspert ds. produktu w firmie Blum Polska.

Oprócz kwestii estetycznych, warto zauważyć, że lżejsze meble są bardziej mobilne, co pozwala na swobodniejszą zmianę aranżacji, a także łatwiej się je transportuje. Także ich montaż nie powinien nastręczyć większych kłopotów, gdyż są dopasowane do różnych puszek i prowadników. Niektórzy producenci stosują mocowania za pomocą specjalnych kołków, co dodatkowo eliminuje konieczność wykonywania otworu pod puszkę. Zintegrowanie tego typu zawiasów z systemami cichego domykania czy push to open zapewnia delikatne, równomiernie i bezgłośne zamykanie drzwiczek i szuflad, co poprawia komfort ich użytkowania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ