Zawiasy opracowane specjalnie z myślą o cienkich frontach pozwalają na projektowanie nowoczesnych brył mebli. Fot. Hettich

Zawiasy opracowane specjalnie z myślą o cienkich frontach pozwalają na projektowanie nowoczesnych brył mebli. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 09 cze 2017 09:11 (aktualizacja: 09 cze 2017 13:29)

Zawiasy do cienkich frontów - wsparcie projektowania mebli

Zawiasy opracowane specjalnie z myślą o cienkich frontach stanowią istotne wsparcie podczas projektowania nowoczesnych mebli. Dzięki nim można wykonać drzwiczki z aluminium, materiału mineralnego czy cienkiej płyty z naklejonym szklanym panelem. Wszystko to przy zachowaniu standardowej ilości zawiasów.

Innowacyjne rozwiązania techniki meblowej, takie jak np. zawiasy przeznaczone do cienkich frontów, otwierają nowe możliwości dla projektantów mebli. 

Kiedyś wyznacznikiem dobrego smaku i klasy były ciężkie, masywne meble. Dzisiaj te standardy uległy zmianie - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. Nowoczesna elegancja preferuje minimalizm i elegancką prostotę, a te z kolei wymagają bardziej finezyjnych rozwiązań technicznych. Dlatego, naszym zadaniem jako dostawców okuć meblowych, jest znalezienie złotego środka pomiędzy zachowaniem wszystkich funkcji okuć i dostosowaniem ich do oczekiwań projektantów nowoczesnych mebli.

Aktualne trendy wzornicze, a także zmieniające się oczekiwania nabywców, wynikające z ich możliwości lokalowych i ekonomicznych, sprawiają, że modne są lżejsze meble, które są bardziej mobilne, pozwalają na większą swobodę podczas zmian aranżacji i nie przytłaczają nawet niedużych pomieszczeń. Jednym ze skutecznych sposób na „odchudzenie” mebli jest zmniejszenie grubości frontów. 

Minimalna grubość frontu jest uzależniona od konstrukcji zawiasu, na którym będzie zamocowany front. Wydawało się, że zejście poniżej 12 mm jest już sporym sukcesem branży, ale udało nam się zaprojektować zawias, którego wymagania montażowe są tak minimalne, że fronty meblowe mogą być jeszcze cieńsze - mówi Joanna Nowak. Nie tylko otwiera to nowe możliwości przed projektantami mebli, ale pozwala wykonywać prestiżowe meble znacznie mniejszym kosztem.

Elegancki, cienki front potrafi zmienić nawet zwyczajną zabudowę w meble klasy premium. Dzięki zmniejszeniu grubości frontów można wykonać drzwiczki z aluminium, materiału mineralnego czy cienkiej płyty z naklejonym szklanym panelem. Wszystko to dzieje się przy zachowaniu standardowej ilości zawiasów. Również w przypadku tradycyjnych frontów z płyty wiórowej zmniejszenie ich grubości może przynieść wiele korzyści. Nie tylko doda elegancji meblom, ale pozwoli zmniejszyć wagę i objętość frontów, co jest istotne podczas transportu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ