Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 21 maj 2019 20:10 (aktualizacja: 23 maj 2019 10:02)

Zmiany w Zarządzie Grupy Pfleiderer

W Grupie Pfleiderer zmienia się Zarząd spółki. Z dniem 31 maja odejdzie z niej dotychczasowy prezes Tom K. Schäbinger, który dołączył do Grupy w 2017 r. Decyzja ta motywowana jest powodami osobistymi.

Tom K. Schäbinger pozostanie dostępny dla Rady Nadzorczej w charakterze doradcy. Zbigniew Prokopowicz, członek Rady Nadzorczej od lutego 2016 r. i jej przewodniczący od czerwca 2016 r., przejmie czasowo obowiązki Prezesa Zarządu. Rozpoczął się już proces poszukiwania nowego Prezesa. Zarząd Pfleiderer Group SA podtrzymuje zobowiązanie do realizowania strategii, mającej na celu stabilny i zyskowny wzrost.

Pod przewodnictwem Toma Schäbingera z sukcesem powróciliśmy na ścieżkę wzrostu i zainicjowaliśmy nową strategię. Zarząd jest dobrze przygotowany do poprowadzenia Spółki tą ścieżką w czasie poszukiwania nowego Prezesa. Życzymy Tomowi wszystkiego najlepszego na przyszłość i cieszymy się, że pozostanie dostępny dla Rady Nadzorczej w charakterze doradcy – powiedział Zbigniew Prokopowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Pfleiderer Group SA.

Chciałbym szczerze podziękować moim koleżankom i kolegom za ich ciężką pracę i zaangażowanie w czasie mojej pracy w Pfleidererze. Wspólnie udało nam się uczynić Pfleiderera jednym z wiodących europejskich producentów wysokiej jakości produktów drewnopochodnych oraz wdrożyć strategię jasno ukierunkowaną na wzrost w najbliższych latach. Wiem, że Spółka jest w dobrych rękach, a obecny Zarząd jest dobrze przygotowany, by zrealizować tę strategię – powiedział Tom K. Schäbinger, Prezes Pfleiderer Group SA.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ