Pracownicy IKEA zajęli się również montażem mebli. Fot. IKEA

Pracownicy IKEA zajęli się również montażem mebli. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 26 cze 2018 11:17 (aktualizacja: 26 cze 2018 11:31)

11 mieszkań dla młodzieży z domu dziecka - z meblami IKEA

„Oswoić dorosłość” to projekt, którego celem jest pomoc młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w usamodzielnieniu się. W jego realizację włączyła się IKEA, która pomogła w umeblowaniu 11 mieszkań.

Fundacja Pomocy Dzieciom „Tak Po Prostu” z Poznania zainicjowała projekt mający na celu wsparcie pełnoletnich wychowanków domów dziecka w ich starcie w dorosłe życie. Do współpracy zaprosiła instytucje publiczne i firmy. W wyniku projektu powstało 11 mieszkań treningowych pozwalających wychowankom domów dziecka na naukę samodzielności pod okiem opiekuna. Lokale są w pełni wyposażone w meble, sprzęt AGD i akcesoria, a to dzięki pomocy IKEA i pozostałych partnerów projektu, tj. Grupy Saint-Gobain, Amica, Castorama, Sii, Bawa, Variant, Masterkey, Tadmar. Ponadto pracownicy IKEA oraz Fundacji Saint-Gobain, w ramach wolontariatu, wyremontowali i umeblowali mieszkania. 43 wolontariuszy z Grupy IKEA aktywnie włączyło się w aranżacje mieszkań oraz montaż mebli.

"W IKEA wiemy, że dom to najważniejsze miejsce w życiu każdego człowieka. Cieszymy się, że dzięki współpracy tak różnych podmiotów w ramach projektu „Oswoić dorosłość” udało się stworzyć dobrze i funkcjonalnie urządzone mieszkania dla młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Mamy nadzieję, że pomoże im to poczuć się pewniej w ich dorosłym, samodzielnym życiu" – mówi Katarzyna Warchał, Purchasing and Logistic Area Manager Central Europe, Grupa IKEA.

"Wychowankowie domów dziecka, opuszczając po 18 urodzinach swoje dotychczasowe placówki wychowawcze, często nie potrafią poradzić sobie z trudnościami dorosłego życia. Dlatego postanowiliśmy ułatwić im start w dorosłość i zaoferować mieszkania treningowe. Pozwoli im to na naukę samodzielności w bezpiecznych warunkach" - mówi Agnieszka Pantkowska z Fundacji Pomocy Dzieciom „Tak Po Prostu”.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ