Piotr Wójcik, prezes zarządu firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

Piotr Wójcik, prezes zarządu firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 01 sie 2017 12:36 (aktualizacja: 02 sie 2017 14:12)

1 sierpnia zakończyła się konsolidacja w firmie Meble Wójcik

1 sierpnia nastąpiła konsolidacja trzech zakładów produkcyjnych firmy Meble Wójcik: Wójcik Fabryka Mebli, Fabryka Mebli Stolpłyt oraz Żuławska Fabryka Mebli. Podmiotem, który przejął wszystkie prawa i obowiązki, jest Wójcik Fabryka Mebli, która zmieniła swoją dotychczasową nazwę na Meble Wójcik.

Czytaj też: Młodzi projektanci coraz chętniej stosują nowoczesne materiały.

Połączenie trzech spółek w jedną firmę, Meble Wójcik, jest zwieńczeniem od dawna przeprowadzanych zmian wewnętrznych w przedsiębiorstwie. Wszystkie zmiany mają na celu optymalizację procesów produkcyjnych, administracyjnych oraz jednoczesne wdrożenie nowego systemu informatycznego. Konsolidacja przyczyni się m.in. do uproszczenia struktury organizacyjnej, szybszej reakcji oraz krótszego czasu realizacji celów. Scalenie fabryk ma również ułatwić kooperacje pomiędzy pracownikami, a także usprawnić i polepszyć proces funkcjonowania fabryk.

Wraz z konsolidacją nastąpiły również zmiany osobowe w firmie. Nowym prezesem zarządu Meble Wójcik został Piotr Wójcik. Przejął on obowiązki po swoim tacie, Leszku Wójciku, który został przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy. Jesteśmy przekonani, że połączone siły 3 zakładów wpłyną pozytywnie zarówno na standard naszej współpracy z klientami i partnerami handlowymi, jak i na uproszczenie i ujednolicenie zasad funkcjonujących wewnątrz naszej firmy – tłumaczy Piotr Wójcik, prezes zarządu firmy Meble Wójcik.

Historia firmy Meble Wójcik sięga 1986 roku. Wtedy właśnie stolarz Leszek Wójcik założył pierwszy zakład. Od tego czasu firma pozostaje w rękach rodziny Wójcik, a w jej skład wchodzą 3 nowoczesne fabryki zlokalizowane w Elblągu, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu.

Meble produkowane przez fabryki trafiają do ponad 20 krajów, głównie europejskich, takich jak: Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Białoruś, Ukraina i wiele innych. Eksport zajmuje w strategii sprzedażowej naszej firmy kluczowe miejsce – obecnie stanowi on ok. 70 proc. obrotów przedsiębiorstwa, a w planach mamy rozwój działalności na kolejnych rynkach, nie tylko europejskich – tłumaczy Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu marki Meble Wójcik.

Obecnie firma zatrudnia prawie 1.500 wykwalifikowanych pracowników, co sprawia, że jest jednym z największych pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ