Fot. IKEA

Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 12 lut 2018 10:56 (aktualizacja: 13 lut 2018 22:36)

4000 pluszaków ze zbiórki w IKEA - dla krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Aż 4000 pluszaków trafiło do karetek krakowskiego Pogotowia Ratunkowego – to wynik zbiórki w IKEA. Zespoły ratownictwa medycznego będą rozdawać zabawki poszkodowanym maluchom. Zbiórkę zorganizowano już po raz piąty. Część pluszaków przekazano też Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Pluszowe maskotki IKEA już od 5 lat jeżdżą w krakowskich karetkach. W wyniku dotychczasowych zbiórek Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało ponad 16,5 tys. pluszaków. W tym roku w IKEA Kraków udało się zebrać 4 000 maskotek. Blisko 2 400 przekazali klienci, resztę dołożył sklep (ponad 1 100) oraz firma Traficar (500 sztuk). W tym roku, zgodnie z zapowiedziami, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe podzieliło się maskotkami z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Kraków otrzymał 2 500 pluszaków, a Rzeszów 1 500.

"Po raz kolejny nasi klienci wykazali się wielkim sercem i chęcią pomagania, za co należy się im wielkie uznanie. Dzięki ogromnej liczbie zebranych pluszaków mogliśmy rozszerzyć akcję poza granice powiatu krakowskiego. Od tego roku nasze pluszaki będą jeździć również w rzeszowskich karetkach i pomogą jeszcze większej liczbie maluchów choć na chwilę zapomnieć o stresie" – powiedziała Urszula Wilczak, Dyrektor IKEA Kraków.

"Pluszowe maskotki stały się już dla nas wręcz obowiązkowym wyposażeniem ambulansów. Nie wyobrażamy sobie teraz pracy z dziećmi bez nich i dbamy o to, aby zawsze, w każdej naszej karetce była zabawka, która pomaga nawiązać kontakt z małym pacjentem i rozładowuje jego stres. Jesteśmy wdzięczni wszystkim ofiarodawcom za to, że chcą wesprzeć naszych małych pacjentów" - powiedziała Małgorzata Popławska, Dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zbiórka pluszaków zorganizowana została w ramach międzynarodowej kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest zapewnienie wszystkim dzieciom warunków do zabawy, uczenia się i rozwoju. W tym roku dodatkowo całkowity dochód ze sprzedaży maskotek z zaprojektowanej przez dzieci kolekcji SAGOSKATT zostanie przekazany na cele społeczne w Polsce. Wyłonione w specjalnym programie grantowym lokalne organizacje dostaną od IKEA Foundation w sumie 147 594 zł.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ