4 Design Days 2018, dni branżowe

4 Design Days 2018, dni branżowe

  • Autor: Redakcja
  • 17 lut 2018 07:06 (aktualizacja: 19 lut 2018 10:58)

"4 Design Days 2018" - zobacz fotorelację z dni branżowych

Pierwsze dwa dni 4 Design Days 2018 zgromadziły w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach blisko 9 tysięcy gości biznesowych. W doborowym gronie światowej sławy architektów i designerów dyskutowano m.in. o społecznych funkcjach architektury, miastach przyszłości, czy projektowaniu bez barier.

Debatom towarzyszyły targi ponad 300 producentów mebli i artykułów do wyposażenia wnętrz oraz gale finałowe konkursów: Property Design Awards 2018, Housemarket Silesia Awards 2018 i Meble Plus – Produkt 2018. 

Z Katowic można czerpać pomysły do woli, mamy wiele śmiałych dzieł architektonicznych, które się nie starzeją – powiedział Marcin Krupa, prezydent miasta, witając gości 3. edycji 4 Design Days, która odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Spodku.

Pierwsze dwa dni (15-16 lutego br.) to tradycyjnie już spotkania profesjonalistów, którzy debatowali o trendach współczesnej architektury, designu i rynku nieruchomości. Wstępem do dyskusji było wystąpienie gości specjalnych: Rainera Mahlamäkiego, architekta, znanego w Polsce za sprawą projektu Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Edwarda Schwarza, dyrektora generalnego Fundacji Zrównoważonego Budownictwa LafargeHolcim. Podczas sesji inauguracyjnej pt. „Co mówią o nas budynki, które stawiamy? Jak architektura reaguje na potrzeby społeczne?” na scenie dołączyli do nich: Ivan Blasi, architekt, koordynator Nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej – Mies van der Rohe Award; Robert Konieczny, architekt, założyciel KWK Promes, Ewa Kuryłowicz, wiceprezes zarządu Kuryłowicz & Associates oraz Robert Majkut, CEO, Head of Design Robert Majkut Design.

Podczas sesji pt. „Bez barier. Projekty, które ułatwiają życie” dyskutowano z kolei o tym, jak tworzyć przestrzenie, które będą służyć wymagającym użytkownikom, miejsca dla mieszkańców sprawnych i niepełnosprawnych, wiecznie młodych i starszych.

Drugi dzień 4 Design Days otworzył swoim wystąpieniem Gianni Giuffrida, główny architekt Pininfarina Extra, biura projektowego specjalizującego się w tworzeniu samochodów koncepcyjnych i projektowaniu modeli seryjnych, zwłaszcza samochodów sportowych. Spotkania profesjonalistów zaplanowane na ten dzień zainaugurowała sesja pt. „Design thinking czy desing feeling – która droga jest właściwa dla projektowania?”

Dyskutowano również o tym, w jaką stronę powinien rozwijać się design hoteli i jak zmieniać zwykłe budynki w niesamowite, designerskie hotele z niepowtarzalną atmosferą, w miejsca, do których chce się wracać.

Równolegle z debatami odbywały się targi mebli i materiałów do wystroju wnętrz – w przestrzeniach wystawienniczych Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego można było odwiedzić stoiska ponad 300 wystawców.

Dniom branżowym towarzyszyły rozstrzygnięcia konkursów: Property Design Awards 2018, Housemarket Silesia Awards 2018 i Meble Plus – Produkt 2018.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ