4 Design Days

4 Design Days

  • Autor: PAP
  • 04 lut 2020 09:09 (aktualizacja: 06 lut 2020 17:32)

4 Design Days w Katowicach

Premierowe prezentacje nowych, dużych inwestycji, spotkania z czołowymi architektami i projektantami, czy debaty o przyszłości ważnych instytucji złożą się na 4 Design Days w Katowicach, które odbywać się będą od 6 do 9 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Według organizatorów 4 Design Days to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa, które w tym roku zgromadzi 300 prelegentów i 300 wystawców.

Podczas 4 Design Days 2020 swoje najnowsze projekty przedstawią znani śląscy architekci. O powstającym tuż przy Spodku wieżowcu KTW II, który będzie najwyższym budynkiem biurowym nie tylko w Katowicach, ale i w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM), a także o projekcie osiedla mieszkaniowego Pierwsza Dzielnica opowie Przemo Łukasik, a o Hotelu Puro w Katowicach - Tomasz Konior.

W piątek na scenie Spodka odbędzie się debata pt. "Strefa Kultury - co dalej?". Eksperci będą mówić o dotychczasowych doświadczeniach instytucji, które współtworzą tę nową przestrzeń w centrum Katowic, a także o planach na rozwój i potencjale organizacji wydarzeń w tej części miasta. W dyskusji udział wezmą m.in.: dyrektor naczelna i programowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach Ewa Bogusz-Moore, założyciel i właściciel Konior Studio Tomasz Konior, prezes Grupy PTWP Wojciech Kuśpik, partner JEMS Architekci Jerzy Szczepanik-Dzikowski oraz partner zarządzający TDJ Estate Maciej Wójcik.

Podczas 4 Design Days będzie też mowa o rewitalizacji Parku Śląskiego w Chorzowie - największego parku miejskiego w Polsce, oraz o kultowej hali Spodka. Uczestnicy debaty pt.: "Spodek - jak zmieniać ikonę" odpowiedzą na pytania: jak pogodzić status perły architektury z nowoczesnymi udoskonaleniami, których wymaga rynek eventów, jakie są oczekiwania organizatorów wydarzeń czy jak zadbać o komfort uczestników wydarzeń.

Program 4 Design Days obejmuje także HouseMarket Forum 2020 - konferencję o rynku mieszkaniowym na Śląsku oraz Property Forum Katowice - regionalne spotkanie deweloperów, właścicieli i najemców powierzchni komercyjnej.

Pierwsze dwa dni Design Days są adresowane do profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami, architekturą oraz wzornictwem. Wypełni je kilkadziesiąt sesji dyskusyjnych i prezentacji, które koncentrować się będą wokół zrównoważonego rozwoju w budownictwie i architekturze, odpowiedzialnego projektowania, które uwzględnia długie życie budynków, budowania z myślą o ograniczeniu ingerencji w środowisko naturalne. Sobota i niedziela (8-9 lutego 2020 r.) to dni otwarte 4 Design Days dla mieszkańców regionu, gości z kraju i z zagranicy.

Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/aszw/

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ