Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

  • Autor: bm
  • 29 sie 2018 10:02 (aktualizacja: 29 sie 2018 15:02)

60 zezwoleń na inwestycje na Warmii i Mazurach w ciągu dwóch lat

Spośród 60 zezwoleń na inwestycje, których Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej udzielił w okresie od lutego 2016 do lipca 2018 największą grupę stanowią te z branży meblarskiej i drzewnej.

W okresie od 9.02.2016 r. do 24.07.2018 r. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA wydał 60 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy. Dzięki zapisom zawartym w dokumentach, firmy zobowiązały się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości minimum 2 045 906 000 złotych oraz zatrudnienia co najmniej 1903 nowych pracowników. Najbardziej popularnymi lokalizacjami, które wybierali przedsiębiorcy były: Nidzica, Elbląg i Bartoszyce.

Spośród wydanych zezwoleń kilkanaście dotyczy firm z branży drzewnej i meblarskiej: producentów mebli lub elementów wykorzystywanych w meblarstwie. Niektóre przedsiębiorstwa - jak np. Meble Wójcik, Grupa Paged czy Grupa Meblowa Szynaka - zdecydowały się na kilka inwestycji. Poniżej prezentujemy krótko planowane lub realizowane inwestycje firm z branży drzewnej i meblarskiej:

1. Wójcik Fabryka Mebli. Inwestycja zlokalizowana w Elblągu. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 12 800 000 zł oraz zatrudnienie minimum 16 nowych pracowników. Inwestycja polega na zakupie nowych maszyn oraz budowie hali magazynowej i jej wyposażeniu na terenie funkcjonującego zakładu.

2. PMW Wojciech Mieczarek. Inwestycja zlokalizowana w Nidzicy. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 3 500 000 zł oraz zatrudnienie minimum 11 nowych pracowników.
Inwestycja polega na budowie zakładu produkcji mebli oraz stolarki budowlanej. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano wykonanie hali produkcyjnej z wydzieloną częścią magazynową oraz wyposażenie obiektów w maszyny i urządzenia niezbędne do prowadzenia działalności.

3. Warmińsko Mazurski Klaster Meblowy. Inwestycja zlokalizowana w Smolnikach (Podstrefa Iława). Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 4 000 000 zł oraz zatrudnienie minimum 175 nowych pracowników.Projekt dotyczy zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu poprzez zakup nowoczesnych maszyn do obróbki małych i wąskich elementów mebli.

4. Horizont Project Development (Grupa EGGER). Inwestycja zlokalizowana w Biskupcu. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 789 060 000 zł oraz zatrudnienie minimum 300 nowych pracowników. Projekt dotyczy budowy zakładu przetwórstwa drewna, w którym oprócz płyt wiórowych i melaminowanych produkowane będą panele podłogowe i różnego rodzaju meble.

5. AMK Workstyle. Inwestycja zlokalizowana w Bartoszycach. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 1 300 000 zł oraz zatrudnienie minimum 3 nowych pracowników. W ramach inwestycji kupiona zostanie linia produkcyjna do wytwarzania włókniny puszystej, która pozwoli produkować włókninę o różnych gramaturach - wykorzystywaną m. in. w przemyśle meblarskim.

6. Paged-Sklejka. Inwestycja zlokalizowana w Morągu. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 10 500 000 zł oraz zatrudnienie minimum 21 nowych pracowników. W ramach projektu powstaną m.in.: nowoczesne powierzchnie magazynowe, platformy przeładunkowe, powierzchnie biurowe, infrastruktura informatyczna, parkingi i place manewrowe.

7. Sklejka-Pisz Paged. Inwestycja zlokalizowana w Piszu. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 110 000 000 zł oraz zatrudnienie minimum 35 nowych pracowników. Inwestycja polega na rozbudowie istniejącego zakładu przetwórstwa drewna poprzez budowę nowej hali produkcyjnej wyposażonej w nowoczesne linie technologiczne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ