Meble z oferty salonów Agata. Fot. Agata

Meble z oferty salonów Agata. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 08 lut 2018 09:30 (aktualizacja: 09 lut 2018 08:15)

Agata i Castorama planują zrealizować kompleks handlowy

W Piotrkowie, tuż przy zjeździe na trasę A1, ma stanąć nowy kompleks handlowy. Zostanie on zrealizowany przez sieć salonów Agata oraz Castoramę. Obiekt ma zająć obszar blisko 6 hektarów, a pracę znajdzie tam 250 osób. Póki co, nie jest znany termin rozpoczęcia budowy.

Inwestorzy nie tylko wybudują kompleks handlowy, zobowiązali się także do współfinansowania przebudowy układu drogowego w tym rejonie, aby móc zrealizować inwestycję. 

Zgodnie z zapisami porozumienia zawartego przez Urząd Miasta z inwestorami ci ostatni zobowiązują się do przebudowy al. Sikorskiego, na odcinku od ul. Zawodzie do skrzyżowania z ul. Dworską wraz z budową ronda na wysokości skrzyżowania z ulicą Folwarczną oraz budowę drogi - po południowej stronie al. Sikorskiego - łączącej rondo z parkiem handlowym. Nakłady finansowe mogą sięgnąć nawet 3 mln zł netto. Termin prac drogowych będzie uzależniony od rozpoczęcia budowy.

Nie są znane jeszcze daty rozpoczęcia budowy obiektów Castoramy i Agata Meble. Kolejnym krokiem na drodze do ich budowy będzie uchwalenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt uchwały pod głosowanie Rady Miasta ma być przedłożony w pierwszym półroczu 2018 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ