Fot. AHEC

Fot. AHEC

  • Autor: mg
  • 10 sie 2017 09:50 (aktualizacja: 11 sie 2017 15:54)

AHEC będzie wystawcą na targach "Drema 2017"

Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) będzie wystawcą na targach "Drema", które odbędą się w Poznaniu w dniach 12-15 września 2017 roku. Stoisko AHEC będzie zlokalizowane w Pawilonie Promocji Drewna.

Czytaj też: Co w tym roku przygotowali wystawcy targów "Drema"?

Specjalni goście na stoisku AHEC – Dana Spessert oraz Neil Summers – udzielą odwiedzającym informacji na temat gatunków amerykańskiego drewna liściastego i nowatorskich sposobów ich zastosowania. Z kolei 11 września br., podczas poprzedzającej targi "Drema 2017" konferencji "Koopdrew", na terenie targów w Sali Zielonej (wejście w głównym holu MTP przy ul. Głogowskiej 14) będzie miała miejsce prezentacja klasyfikacji amerykańskiej tarcicy liściastej, określonej przez Krajowe Stowarzyszenie Producentów Tarcicy Liściastej (NHLA).

Prezentacja klasyfikacji tarcicy liściastej, bazująca na normach NHLA, pomaga firmom sprzedającym i kupującym amerykańskie drewno liściaste, a także jego użytkownikom zrozumieć system pomiarowy, który określa klasy drewna. Standardy NHLA stanowią podstawę klasyfikacji tarcicy przeznaczonej na eksport. Lepsze zrozumienie tych norm pomogło już wielu firmom zmienić ich stosunek do różnych klas i gatunków amerykańskiej tarcicy liściastej. Przedsiębiorcy, którzy zdali sobie sprawę z wymiernych korzyści biznesowych, jakie dała im ta wiedza, zaczęli kupować i stosować różne klasy drewna.

Bardzo cieszymy się, że będziemy gościć na targach "Drema 2017" w Poznaniu. Widzimy znaczący potencjał dla amerykańskiego drewna liściastego w Polsce, która jest ważnym graczem na świecie w zakresie produkcji mebli, podłóg i stolarki okiennej, wykonanych z drewna liściastego, w tym z jego amerykańskich gatunków – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę.

Na stoisku AHEC prezentowane będą szczegółowe informacje na temat gatunków amerykańskiego drewna liściastego oraz nowatorskie przykłady zastosowania tego zróżnicowanego surowca. Można będzie również dowiedzieć się o odnawialnych zasobach amerykańskiego drewna liściastego. Dodatkowo odwiedzający stoisko AHEC będą mogli otrzymać różnorodne materiały zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Z radością oczekujemy na spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej, producentów podłóg, stolarki okiennej oraz importerów drewna i gorąco zachęcamy ich do wzięcia udziału w naszej prezentacji dotyczącej klasyfikacji amerykańskiej tarcicy liściastej podczas konferencji "Koopdrew". Konsultant AHEC, Neil Summers, przedstawi sytuację w przemyśle amerykańskiego drewna liściastego, natomiast Dana Spessert, główny inspektor NHLA, zapozna uczestników spotkania z zasadami klasyfikacji amerykańskiej tarcicy liściastej (NHLA) i zaprezentuje ją w praktyce – dodał David Venables.

Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) jest wiodącą międzynarodową organizacją, która reprezentuje amerykański przemysł drewna liściastego, w tym głównych eksporterów oraz wszystkie kluczowe stowarzyszenia zrzeszające producentów tego surowca. AHEC prowadzi szereg działań promujących amerykańskie drewno liściaste na ponad 50 rynkach na świecie. W tym celu dostarcza architektom, projektantom oraz użytkownikom informacji na temat dostępnych gatunków amerykańskiego drewna liściastego, źródeł jego pochodzenia oraz oferowanych produktów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ