Łóżko Brimnes z szufladami i miniregałem za wezgłowiem. Fot. IKEA

Łóżko Brimnes z szufladami i miniregałem za wezgłowiem. Fot. IKEA

  • Autor: Beata Michalik
  • 22 sie 2019 12:04 (aktualizacja: 23 sie 2019 10:59)

Aktualne trendy na rynku mebli do sypialni

Tapicerowane łóżko kontynentalne czy pozwalający na personalizację model o standardowej konstrukcji? Zestaw z komodą, szafą, szafkami nocnymi, czy po prostu łóżko, bez kompletowania jednolitej stylistycznie kolekcji? Pod tym względem preferencje polskich klientów są podzielone.

W dzisiejszych czasach wybór łóżka coraz częściej zaczynamy od materaca, bo to on gwarantuje komfort snu i jego pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Kolejnym ważnym kryterium wyboru wyposażenia sypialni jest zagłówek łóżka. To element, który wpływa na wygląd całego wnętrza, a także na wygodę użytkowania sypialni. Możliwość wygodnego oparcia się podczas wieczornego czytania książki to dla wielu klientów warunek funkcjonalności. Może być standardowy, twardy, ale największą popularnością cieszą się jednak zagłówki tapicerowane, nawet jeśli całość konstrukcji łóżka jest drewniana lub metalowa. Aktualnie preferowane są przede wszystkim zagłówki tapicerowane. Są niezwykle przyjemne w użytkowaniu, a przy okazji – co jest równie cenione przez klientów – stanowią dodatkowy element dekoracyjny i kolorystyczny sypialni. - podkreśla Dorota Binkowska, właścicielka firmy Mebin. (...)

Ważna jest też wysokość zagłówka – nie może on być zbyt niski, ale z kolei te bardzo wysokie to już wybór dla odważnych – mocno wpływają one bowiem na ostateczny wygląd sypialni. Poza tym często pod tym względem ogranicza nas sam kształt i wielkość wnętrza. Klienci zazwyczaj wybierają zagłówki o wysokości do 110 cm. Wysokość ta wynika głównie z ograniczeń sypialni, które dość często ulokowane są na poddaszach – zbyt wysokie wezgłowia nie sprawdzą się w takiej przestrzeni. - mówi Artur Węgłowski, prezes firm Comforteo i Meble Marzenie.

Dziś oczywistością jest sypialnia, w której nie tylko śpimy, ale również chętnie czytamy, rozmawiamy, przechowujemy osobiste przedmioty, oglądamy telewizję, spożywamy posiłki, a w razie potrzeby nawet pracujemy. Producenci sukcesywnie ulepszają meble do sypialni właśnie pod kątem przystosowania ich do wielofunkcyjności. Standardem już stały się pojemniki na pościel i inne przedmioty, najczęściej w postaci wysuwanej szuflady, coraz częściej do łoża dołączona jest też ławka, na której można przysiąść ubierając się i która nierzadko kryje w sobie dodatkowy schowek. Ciekawym rozwiązaniem są zintegrowane z wezgłowiem szafki nocne, czasem wsuwane pod legowisko. Ma je w swojej ofercie między innymi sieć sklepów Agata. Zdarza się też, że wezgłowie stanowi duży panel, w którym montuje się półki na książki, schowki i podręczne oświetlenie. Takie łóżko nie tylko staje się bardziej funkcjonalne, ale także efektownie wygląda, samo w sobie stanowiąc podstawowe umeblowanie sypialni.

CZYTAJ WIĘCEJ: w najnowszym wydaniu magazynu "Meble Plus"

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ