Fot. IKEA

Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 13 gru 2016 13:52 (aktualizacja: 14 gru 2016 12:54)

Będzie jeszcze jeden sklep IKEA w Warszawie

Kolejny sklep IKEA powstanie wkrótce w Warszawie. Będzie się mieścił w zmodernizowanym budynku centrum handlowego Fort Wola przy ulicy Połczyńskiej 4 na warszawskiej Woli. Po remoncie powierzchnia obiektu powiększy się z obecnych 30 do 42 tys. m2, z czego prawie 24 tys. m2 zajmie sklep IKEA.

 Nowe centrum handlowe otrzyma nazwę Galeria na Woli. Otwarcie zaplanowane jest na rok 2018.

"Warszawa to wyjątkowy rynek dla IKEA. Dwa nasze sklepy co roku odwiedza ponad 6,5 miliona osób" - powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA w Polsce. "Dlatego bardzo się cieszę, że już za nieco ponad rok będziemy mogli zaprosić Warszawiaków i mieszkańców okolicznych miejscowości do IKEA Wola. Otwarcie trzeciego sklepu w Warszawie to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju sprzedaży wielokanałowej w Polsce. Inwestujemy zarówno w sprzedaż mebli przez Internet, która już niedługo będzie dostępna na wybranych rynkach, jak również w nowe i istniejące sklepy."

Dyrektorem sklepu IKEA Wola zostanie Roy Dewar, który karierę w IKEA zaczynał
w Kanadzie ponad 22 lata temu. Pracował na różnych stanowiskach w kilku krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Hiszpanii. Od września 2014 roku jest dyrektorem sklepu IKEA we Wrocławiu. 

IKEA Wola to pierwszy sklep IKEA w Polsce, którego powierzchnia będzie wynajmowana od niezwiązanego z Grupą IKEA dewelopera i zarządcy obiektów handlowych – firmy Mayland Real Estate.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ