Kolekcja Toronto firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

Kolekcja Toronto firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: bm
  • 13 lip 2017 09:46 (aktualizacja: 14 lip 2017 11:42)

Będzie nowa inwestycja firmy Meble Wójcik w Elblągu

Firma Meble Wójcik jest aktualnie nie tylko największym pracodawcą w Elblągu (w jej fabrykach pracuje już ponad 1500 osób), ale również liderem jeśli chodzi o inwestycje w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kolejne, szóste już zezwolenie na realizację projektu otrzymała 11 lipca 2017.

CZYTAJ TEŻ: Przemysł drzewny i meblarski - inwestycje w strefie ekonomicznej

Dokument został podpisany przez Zarząd W-MSSE: Prezesa Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. W ramach projektu planowany jest zakup najnowocześniejszej linii okleinującej, co pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne istniejącego zakładu zajmującego 4,36 ha. Wartość nakładów inwestycyjnych wynosi co najmniej 12 000 000 złotych. Wójcik Fabryka Mebli deklaruje zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o minimum 8 pracowników i osiągnięcie oraz utrzymanie zatrudnienia na poziomie 555 osób. Zakończenie inwestycji ma nastąpić do 31 grudnia 2018.

Wójcik Fabryka Mebli działa na terenie W-M SSE od 2006 roku i posiada już sześć zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dodatkowo, jedno zezwolenie zostało wydane Żuławskiej Fabryce Mebli, co czyni Meble Wójcik liderem w kategorii ilości zezwoleń otrzymanych od W-M SSE S.A.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ