Ekspozycja firmy Bejot na konferencji Vallue Based Selling. Fot. Bejot

Ekspozycja firmy Bejot na konferencji Vallue Based Selling. Fot. Bejot

  • Autor: mg
  • 28 maj 2018 16:15 (aktualizacja: 30 maj 2018 08:25)

Bejot zaprezentował filozofię urządzania biura

O dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, potrzebach współczesnego pracownika, ale również o wartościach dodanych produktów rozmawiano podczas konferencji Vallue Based Selling, której partnerem była firma Bejot.

Vallue Based Selling to ważne wydarzenie dla przedsiębiorców oraz osób zajmujących się zawodowo handlem. Prowadzący spotkanie, Wojciech Herra, przybliżył uczestnikom konferencji tajniki budowania długotrwałych relacji z klientami oraz opowiedział, co jest w prowadzeniu biznesu najważniejsze. Okazuje się bowiem, że sam produkt to dziś za mało. Równie istotne są wartości dodane oraz filozofia, która towarzyszy procesowi produkcji.

Klient nie umie dziś porównać produktu, szczególnie, jeśli mówimy o produkcie podstawowym, jakim są meble. Gdyby klient liczył jego efektywność i wartość z perspektywy tylko i wyłącznie ergonomii pracy, jakości i trwałości mebla, to nagle okazałoby się, że wchodzimy w wymiar tak dużej konkurencji, że ciężko jest się wyróżnić. Dlatego kluczem do sukcesu jest budowanie wartości na wartościach nieoczywistych - mówił podczas spotkania Wojciech Herra. W tym miejscu mocno wyróżnił fabrykę Bejot, która tworzy meble zgodnie z zasadami biofilii. Idealne biuro, według filozofii Biophilic Design, ma dynamiczny krajobraz, który zmienia się w zależności od potrzeb pracowników. Zaaranżowane jest przy użyciu naturalnych materiałów, pełne jest żywych roślin oraz barw, jakie występują w przyrodzie. Taka aranżacja biura zapewnia pracownikom bliższy kontakt z naturą, co w efekcie zwiększa ich chęć do pracy oraz wydajność, a także pobudza kreatywne myślenie.

Moim zdaniem, Bejot jest znacznie bliżej firmy socjologicznej, psychologicznej, która myśli o tym, jak zwiększyć zadowolenie i komfort pracowników, zarówno pracujących indywidualnie, jak i grupowo, niż firmy, która zajmuje się wyłącznie produkcją i sprzedażą mebli. To co wyróżnia Bejot, to human bussiness - mówi Wojciech Herra.

Podczas konferencji Bejot razem z Fabryką Mebli Biurowych Maro oraz firmą Office Plus przygotował aranżacje przestrzeni biurowych, z których chętnie korzystali uczestnicy wydarzenia. W strefie chillout, która zaaranżowana była przy pomocy siedzisk "Treehouse" oraz "Beachhouse", można było odpocząć, prowadząc kuluarowe rozmowy. Ogromną popularnością cieszył się system "Social Swing" z podwieszanymi fotelami, jak również kolekcja "Quadra Sha" - z budką telefoniczną, która zapewniała możliwość spokojnej rozmowy w trakcie spotkania. W strefach tych można było również zasięgnąć porady specjalistów i przedstawicieli Bejot, którzy chętnie odpowiadali na zapytania dotyczące sposobów aranżacji biura oraz tego, jak duży wpływ na nasze zdrowie mają dobrze dobrane meble do pracy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ