Kolekcja Toronto firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

Kolekcja Toronto firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 02 marz 2017 11:07 (aktualizacja: 06 marz 2017 09:58)

Białe meble w salonach zyskują na popularności

Opinie przedstawicieli salonów meblowych i analizy sprzedażowe potwierdzają, że Polacy coraz chętniej sięgają po meble utrzymane w białych kolorach. I bynajmniej nie chodzi tu wyłącznie o meble kuchenne, ale także przeznaczone do aranżacji pokojów dziennych.

Polacy coraz bardziej przekonują się do koloru białego, traktując go jako niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Tego typu meblościanki, regały, witryny czy komody wpisują się w stylistykę różnorodnych wnętrz. Nic dziwnego, że Polacy chętnie aranżują przy wykorzystaniu białych mebli także swoje salony. Rozjaśniają one wnętrza i sprawiają, że wydają się być "lżejsze" wizualnie.

Moda na białe meble w salonach niewątpliwie wynika z rosnącej popularności stylu skandynawskiego w aranżacji polskich wnętrz. Proste, minimalistyczne bryły dobrze współgrają z białą kolorystyką. Trzeba przy tym dodać, że biel w praktyce oznacza bardzo szeroką paletę oferowanych odcieni. Dochodzą do tego też różne sposoby wykończenia płyt - mat i wysoki połysk.

Białe kolekcje mebli w stylu nowoczesnym zyskują na popularności od kilku lat. Obserwujemy, że klienci chętnie kupują meble całe białe, jak i w wariantach z kontrastującymi wstawkami w różnych odcieniach drewna - komentuje Piotr Leżoń, dyrektor handlowy sieci salonów Agata.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ