Miejsca do kameralnych spotkań powinny znaleźć się w każdym biurze. Fot. Vank/Everspace

Miejsca do kameralnych spotkań powinny znaleźć się w każdym biurze. Fot. Vank/Everspace

  • Autor: bm
  • 07 maj 2018 14:00 (aktualizacja: 09 maj 2018 10:21)

Biurowe ścianki działowe i meble do pracy indywidualnej

W biurze ważna jest nie tylko możliwość skoncentrowania się na pracy czy znalezienia miejsca na kameralne spotkania. Liczy się również to, czy można w nim bezpiecznie przechowywać poufne dane i materiały.

W firmie lub instytucji, w której na co dzień używane i przetwarzane są wrażliwe dane, należy w pierwszej kolejności zapewnić komfort pracownikowi, jak i jego klientom poprzez odpowiednie zabezpieczenie stanowisk pracy. Osoby te muszą mieć pewność, że poufne informacje nie przedostaną się do osób postronnych. W takich przypadkach konieczne jest zamontowanie paneli biurkowych czy ścianek dzielących biurka. Rozwiązanie to zapewni prywatność, wyciszenie stanowiska, utrudni nieupoważnionym dostęp do dokumentów oraz wgląd do danych wyświetlanych na ekranie monitora.

Podczas spotkań biznesowych często poruszane są tematy, które nie powinny być omawiane w przestrzeniach publicznych, z obawy przed wyciekiem poufnych danych. Dobrze zaprojektowana i wyposażona sala konferencyjna to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu rozmówców. Aby mieć pewność, że informacje zza zamkniętych drzwi nie zostaną usłyszane przez osoby trzecie, warto zastosować panele ścienne. Rozwiązanie to pozwala na optymalizację warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu biurowym, a dodatkowo, odpowiednio dobrana kolorystyka pozytywnie wpłynie na nastrój rozmówców i pomoże się skoncentrować. 

Niektóre z dokumentów muszą być przechowywane nawet przez 5 lat. Prawie w każdym przypadku zawierają one dane osobowe, które należy odpowiednio zabezpieczyć. W zależności od wielkości przestrzeni biurowej, na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwolą uporządkować i chronić informacje przed osobami nieupoważnionymi. W takich przypadkach świetnie sprawdzą się szafki zamykane za pomocą zamka szyfrowego lub elektronicznego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ