Zestaw Taboo firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

Zestaw Taboo firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

  • Autor: mg
  • 19 kwi 2018 11:38 (aktualizacja: 20 kwi 2018 13:34)

Branża mebli tapicerowanych w 2017 roku postawiła na eksport

W ubiegłym roku sprzedaż produktów tapicerowanych oszacowano na 4 mld 211 mln euro - można przeczytać w raporcie "Branża tapicerska w Polsce".

Meble tapicerowane produkowane przez polskie firmy stały się jednym z największych hitów eksportowych. Ponad połowa sof, narożników i foteli, które znajdują się w europejskich domach, posiada metkę „Made in Poland” - można przeczytać w raporcie "Branża tapicerska w Polsce", przygotowanym z okazji targów "ProMaTap".

Polska jest czwartym eksporterem mebli na świecie, a eksport mebli, zwłaszcza tapicerowanych, z roku na rok dynamicznie wzrasta. Dzięki temu co drugą kanapę czy sofę w Europie wyprodukowano w Polsce. Co więcej, aż 33 procent eksportu wszystkich mebli stanowią meble tapicerowane. W ubiegłym roku sprzedaż produktów tapicerowanych oszacowano na 4 mld 211 mln euro. Wartość eksportu tapicerki polskiej w 2016 roku wyniosła ponad 3 mld euro i było to o 4 procent więcej niż w roku poprzednim. Głównymi odbiorcami mebli z Polski są: Niemcy, Czechy, Wielka Brytania i Francja, zaś z krajów poza unijnych: Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Chiny oraz Rosja.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ