Fot. Miele

Fot. Miele

  • Autor: PAP
  • 03 sty 2020 09:23

Chińczycy inwestują 7 mld USD w 5G, sztuczną inteligencję i Internet Rzeczy

Chiński producent smartfonów Xiaomi w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestuje ponad 50 mld juanów (7,18 mld USD) w technologię 5G, sztuczną inteligencję i Internet Rzeczy – podała agencja Reutera.

Szef firmy Lei Jun ogłosił decyzję w liście opublikowanym w kanałach społecznościowych spółki, nie podał jednak szczegółów inicjatywy.

"Musimy przekształcić naszą przewagę w sektorach AIoT i inteligentnego życia w totalne zwycięstwo" - zaznaczył Lei, skrótowo odnosząc się do dziedziny sztucznej inteligencji (AI) wykorzystywanej w zastosowaniach Internetu Rzeczy (IoT).

Reuter przypomniał, że w 2019 r. Xiaomi zapowiedziało już inwestycję 10 mld juanów w 5 lat w ramach nowej strategii "Wszystko w AIoT".

Spółka z siedzibą w Pekinie rozpoczynała działalność jako producent budżetowych smartfonów, lecz obecnie wśród produktów przedsiębiorstwa znajdują się m.in. inteligentne telewizory, a nawet łączące się z internetem ryżowary.

Xiaomi zmagać się jednak musi z wieloma lokalnymi konkurentami takimi jak Huawei, które w minionym III kw. rozliczeniowym zanotowało rekordowy, 42-proc. udział w chińskim rynku smartfonów.

Lei w październiku zapowiadał, że na przestrzeni 2020 r. firma planuje wydać ponad 10 modeli telefonów dostosowanych do technologii 5G. (PAP)

kso/ malk/

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ