Stoisko firmy Paged na targach Salone del Mobile. Fot. Paged

Stoisko firmy Paged na targach Salone del Mobile. Fot. Paged

  • Autor: mg
  • 25 kwi 2018 09:22 (aktualizacja: 26 kwi 2018 09:45)

Co pokazał Paged na targach Salone del Mobile?

Podczas mediolańskich targów Salone del Mobile Paged na swoim stoisku przygotował premierę innowacyjnych technologii oraz produktów.

Nowością, z którą jasienicki producent wiąże największe nadzieje, jest technologia WRB (Weather-Resistant Beech – buk odporny na warunki pogodowe). Jest to innowacyjna technika, aktualnie zgłoszona przez Paged do ochrony patentowej, dzięki której meble bukowe mogą być z powodzeniem użytkowane w warunkach zewnętrznych, nawet podczas ekspozycji w miejscach z silnym światłem słonecznym, odporne na wysokie lub niskie temperatury czy wysoką wilgotność powietrza.

Żeby pokazać możliwości technologii WRB, w centralnej części stoiska Pagedu został zamontowany prysznic, z którego, przez cały czas trwania targów, woda nieustannie lała się na stojące niżej krzesło, wykonane przy użyciu tej techniki. Widzowie mogli również sami „podlewać” je z dużych konewek, znajdujących się w pobliżu ekspozycji, sprawdzając po pewnym czasie, czy na krześle widać jakiekolwiek uszkodzenia. 

Kolejną innowacją Pagedu była szeroka oferta mebli personalizowanych. Firma liczy na otwarcie nowego segmentu rynku dla dużych sieci food-chain czy korporacji. Paged zaprezentował na mediolańskich targach szeroki zakres możliwości dopasowywania kolorystyki i elementów wykończenia mebli do indywidualnych życzeń firm. Wśród tego typu rozwiązań znalazły się: barwione w wybranym kolorze arkusze sklejki "Inner Stripes"; "DuoColor" - możliwość wykonania części mebla w kolorystyce naturalnej i innej części w wybranym kolorze; nadruki personalizowane "Customized Prints oraz wytłaczanie.

Debiuty nowych technologii zbiegły się w czasie z premierą nowych produktów. Wśród nich znalazły się: fotel "Aires" (proj. Dario Polaco), rodzina krzeseł "Corte" (proj. Grzegorz Gancarczyk), krzesło "Icho" (proj. Nikodem Szpunar) oraz seria krzeseł "Sudoku" (proj. Grzegorz Gancarczyk).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ