Polycut. Fot. Serwis prasowy Koelnmesse

Polycut. Fot. Serwis prasowy Koelnmesse

  • Autor: bm
  • 09 cze 2019 13:50

Co pokazali wystawcy tegorocznych targów Interzum w Kolonii?

Jak sprawić, by ludziom żyło się wygodniej i przyjemniej, dzięki wprowadzeniu w życie nowoczesnych technologii i ułatwiających codzienne funkcjonowanie rozwiązań? Przez 4 dni - od 21 do 24 maja 2019 na to pytanie odpowiadali wystawcy targów Interzum, prezentujący swoje najnowsze produkty.

CZYTAJ TEŻ: Interprint na wystawie Design Post w Kolonii

Na powierzchni wystawienniczej obejmującej około 190 000 metrów kwadratowych jeszcze więcej firm niż 2 lata wcześniej prezentowało swoje produkty i rozwiązania - wystawców w tym roku było 1805, z 60 krajów. Oprócz zwiększenia liczby wystawców targi znacznie rozszerzyły swój międzynarodowy zasięg. Odsetek zagranicznych gości wzrósł do około 75 procent (2017: 73 procent).

Z ogólnej liczby 74 000 odwiedzających, ponad 55 000 pochodziło spoza Niemiec. Znacząco przekroczyliśmy nasz cel, jakim jest osiągnięcie 70 000 odwiedzających - powiedział Gerald Böse, prezes i dyrektor generalny Koelnmesse, który jest zachwycony wynikami. To było niemal magiczne wydarzenie z okazji rocznicy pod każdym względem i wszyscy będziemy pamiętać. Przemysł wykazał ogromną zdolność do innowacji w naprawdę imponującym stylu - dodał.

Obok gości z Niemiec najsilniej reprezentowanymi narodami europejskimi były Włochy, Francja, Hiszpania, Polska, Holandia i Wielka Brytania. Znaczący wzrost odnotowano ponadto wśród odwiedzających z Azji (+22%), a szczególnie z Chin (+48 %), a także z Ameryki Środkowej i Południowej (+24 %), Europy Wschodniej (+21%) i Ameryka Północna (+7%). 

Tegoroczny Interzum to nie tylko wystawa produktów. Oprócz możliwości zapoznania się z asortymentem dostawców dla przemysłu meblarskiego, producenci, architekci i projektanci mieli okazję odkryć wiele innowacyjnych materiałów i procesów produkcyjnych, w tym między innymi możliwości druku cyfrowego, inteligentnych systemów stosowanych w przestrzeniach mieszkalnych, nowoczesnych materiałów o wyjątkowych właściwościach i wiele innych. Wiodące w tym roku tematy, które wyznaczą kierunek przyszłych zmian, to m. in. ciągły nacisk na indywidualizację, efektywność energetyczną i zrównoważony rozwój, a także rosnąca rola światła (LED) i digitalizacji (w tym sterowania głosem).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ