Targi Drema 2018. Fot. Mariusz Golak

Targi Drema 2018. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 13 wrz 2018 13:25 (aktualizacja: 17 wrz 2018 14:48)

Co zaoferowali wystawcy "Dremy" dla producentów mebli?

Tegoroczna "Drema", która odbyła się w Poznaniu w dniach 11-14 września, potwierdziła, że wciąż jest najważniejszą areną prezentacji maszyn i urządzeń dla przemysłu meblarskiego w Polsce.

Po raz kolejny okazało się, że „Drema” jest najważniejszym wydarzeniem podczas wrześniowej odsłony poznańskich targów maszyn, akcesoriów i komponentów dla przemysłu meblarskiego i drzewnego. Spośród blisko 500 wystawców biorących udział w bloku targów „Drema”, „Furnica” oraz „SoFab” ok. 70 proc. stanowili wystawcy tej pierwszej imprezy. Najliczniej reprezentowane były firmy z Polski, choć wydarzenie ma charakter międzynarodowy, co podkreślają organizatorzy targów. Stąd obecność także przedsiębiorstw z Niemiec, Włoch, Czech, Danii, Turcji, Ukrainy, Hiszpanii, Finlandii, Austrii, Szwecji, Estonii, Słowacji, Litwy, Holandii, a nawet z tak odległych krajów, jak Indie czy Tajwan. Tak liczna i różnorodna reprezentacja wystawców stanowi dowód, jak istotne znaczenie dla sektora meblarskiego i drzewnego ma poznańska „Drema”.

Targi te są przede wszystkim źródłem inspiracji i jednocześnie zbiorem dobrych praktyk. Dlatego każdego roku wielu wystawców wybiera właśnie „Dremę” jako miejsce prezentacji swoich nowości. Wielu tegorocznym ekspozycjom patronowała idea Przemysłu 4.0, stąd duży nacisk kładziony był na digitalizację, robotyzację i automatyzację procesów technologicznych oraz ścisłą współpracę człowieka z maszyną. Nic dziwnego, że wśród tegorocznych nowości pojawiły się licznie wielofunkcyjne i zautomatyzowane centra obróbcze (np. 77 Blue Machine, Grupa Felder, Infotec, KDT, Teknika). Zwiedzający mogli też przyjrzeć się nowym okleiniarkom, które są jednymi z kluczowych maszyn w zakładach produkujących meble. Nowinki z tego segmentu miały na swoich stoiskach m.in. firmy Stürmer Maszyny, ITA oraz Grupa Felder. Znaczną część ekspozycji tegorocznej „Dremy” stanowiły także różnego rodzaju frezy, piły oraz urządzenia szlifierskie, prezentowane zwłaszcza w Pawilonie 3.

Tradycyjnie w programie „Dremy” zwracały uwagę liczne wydarzenia towarzyszące. Firma Ita Tools wspólnie z: DMG Mori, Walter, Anca, Keyenc, Haimer, Ceia prezentowały na żywo technologię ostrzenia i regenerację narzędzi. Z kolei InfoTec zorganizował warsztaty stolarskie dla profesjonalistów, przybliżające nowoczesny proces produkcji mebli skrzyniowych i tapicerowanych. W ramach interaktywnej wystawy Poligon Umiejętności Lakierniczych można było testować nowoczesne rozwiązania dedykowane obróbce powierzchni i lakierowaniu drewna. Tradycyjnie wiele aktywności odbywało się również w ramach Pawilonu Promocji Drewna, a studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu kolejny raz podczas akcji "Drema Dzieciom" wytwarzali meble, które trafią do domów dziecka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ