Targi Drema 2018. Fot. Mariusz Golak

Targi Drema 2018. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 05 sie 2019 14:39 (aktualizacja: 06 sie 2019 09:42)

Co zaprezentują wystawcy na targach "Drema", "Furnica" i "SoFab"?

Blok targów "Drema", "Furnica" i "SoFab" to największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema", Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli "Furnica" oraz Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych "SoFab" odbędą się w terminie 10-13 września 2019 roku w Poznaniu. Pozwolą one na kompleksowe zaprezentowanie rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, poczynając od surowców, materiałów i komponentów, aż po zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia do produkcji mebli.

Targi "Furnica" – bogactwo komponentów

"Furnica" to przestrzeń służaca zapoznaniu się z nowościami branży i zakupowi komponentów do produkcji mebli skrzyniowych dla producentów z całej Europy Środkowo-Wschodniej. W targach biorą udział czołowi producenci, dostawcy oraz dystrybutorzy komponentów oraz materiałów i akcesoriów do produkcji mebli. Udział w targach daje możliwość nawiązywania nowych oraz podtrzymywania istniejących kontaktów z producentami mebli, wśród których przeważają osoby decyzyjne – hurtownicy, managerowie, właściciele, członkowie zarządów, główni technolodzy i szefowie zaopatrzenia. Targi odwiedza też wielu stolarzy i rzemieślników produkujących meble – małe i średnie przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją mebli to w Polsce ponad 23 tysiące firm.

Targi "SoFab" – wachlarz możliwości dla mebli tapicerowanych

"SoFab" to kompleksowe targi zaopatrzenia dla producentów mebli tapicerowanych, którzy znajdą tu pełną gamę materiałów obiciowych, komponentów tapicerskich oraz specjalistycznych maszyn i narzędzi przeznaczonych dla tej gałęzi przemysłu meblowego. Aż 40 proc. wystawców stanowią firmy z zagranicy, które poprzez udział w targach próbują zdobyć nowych klientów na obiecującym polskim rynku mebli tapicerowanych. Struktura producentów mebli tapicerowanych w Polsce jest bardzo zróżnicowana. Obok dużych firm, funkcjonuje ponad 23 tysiące małych i średnich firm rzemieślniczych. Swoją ofertę na targach "SoFab" zaprezentują producenci materiałów obiciowych, tkanin i skór, komponentów, elementów i systemów do produkcji mebli tapicerowanych. Udział w tych targach daje możliwość spotkań z profesjonalistami  - producentami mebli, wśród których przeważają osoby decyzyjne – managerowie, właściciele, członkowie zarządów.

Nowe wydarzenia

Nowością tegorocznej edycji targhów "Furnica" będzie Fabryka Mebli na Żywo – Innowacyjna Kuchnia, czyli pokaz najnowszych technologii produkcji mebli kuchennych z zastosowaniem nowoczesnych maszyn i  innowacyjnych rozwiązań w zakresie okuć meblowych. Za pokazy odpowiedzialne będą dwie firmy: Felder Group Polska wraz z Egger i Hettich zaprezentują pomysł na innowacyjną kuchnię z Format-4, natomiast InfoTec CNC pokaże globalną innowację w kuchni - trendy w technologii, designie i ergonomii.

Z kolei kluczowym punktem programu targów "SoFab" będzie Tapicernia 4.0, czyli przestrzeń prezentująca w pełni zautomatyzowany proces produkcji mebli tapicerowanych z zastosowaniem robotów przemysłowych. Tu także dwie firmy zapraszają na niezwykle ciekawe pokazy: InfoTec CNC zaprezentuje Tapicernię 4.0, czyli proces produkcji mebli tapicerowanych, sterowany komputerowo, zaś Imac pokaże dwie linie firmy CPC: automatyczną linię do pakowania mebli tapicerowanych oraz linię do pakowania i owijania folią polietylenową produktów wielkogabarytowych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ