Interzum 2015. Fot. Koelnmesse

Interzum 2015. Fot. Koelnmesse

  • Autor: bm
  • 10 lut 2017 14:57 (aktualizacja: 14 lut 2017 08:48)

Co zobaczymy na targach Interzum 2017 w Kolonii?

Zrównoważony rozwój, upcykling materiałów i... wystawcy z branży motoryzacyjnej. Międzynarodowe Targi Poddostawców dla Przemysłu Meblowego oraz Elementów Wykończenia Wnętrz "Interzum 2017" w Kolonii będą w tym roku wyjątkowe, ponieważ organizatorzy postanowili wprowadzić kilka ciekawych zmian.

W dniach od 16 do 19 maja w 10 halach o łącznej powierzchni 180.000 metrów kwadratowych przedstawi swoje produkty ponad 1.600 wystawców. Już w grudniu zarezerwowana była prawie cała powierzchnia wystawiennicza. Przybyło 150 nowych wystawców z Niemiec i z całego świata. Organizatorzy odnotowali wzrost liczby wystawców o 36 procent w porównaniu z rokiem 2015.

O wystawcach „Interzum” - dostawcach dla przemysłu meblarskiego – tak mówi Arne Petersen, Dyrektor Zarządzający targów: „To właśnie ta branża nadaje początek wzornictwu mebli i rozpoczyna cykl innowacyjności. To znaczy, że produkty, które są prezentowane na targach interzum, stają się podstawą dla kształtowania designu wyposażenia wnętrz w przyszłości. Przykładowo innowacyjny system rozkładania mebli, który zainspirował projektantów na targach „Interzum”, przyczynił się do tego, że na kolejnych targach „IMM Cologne”, można było zobaczyć jego zastosowanie w gotowych meblach. Interakcja pomiędzy różnymi podmiotami w procesie produkcji jest podstawą sukcesu tych targów, a rok 2017 będzie dla „Interzum” rokiem rekordowym.

Targi „Interzum” zawdzięczają swoje wielkie powodzenie nie tylko międzynarodowemu ukierunkowaniu i innowacyjności, ale również spójnej koncepcji. Podział na trzy zakresy wystawiennicze zapewnia przejrzystą i wszechstronną prezentację szerokiego spektrum komponentów i półfabrykatów do produkcji mebli, jak również wyposażania wnętrz. „W centrum ekspozycji każdego zakresu znajdą się oprócz przedstawianych przez wystawców produktów i ich innowacji tzw. „piazza“, czyli wyznaczone place jako powierzchnie przeznaczone dla ekspozycji specjalnych produktów oraz poświęcone aktualnym tematom branży, które będą doskonałym źródłem inspiracji, ale i również miejscem wymiany doświadczeń.” - informuje Arne Petersen. - „W tym roku wprowadziliśmy nieznaczne zmiany w rozmieszczeniu zakresów tematycznych na halach, bowiem tylko w ten sposób było możliwe zapewnienie większej powierzchni dla dodatkowych zgłoszonych firm, co było naszą odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony wystawców.”

Targi „Interzum” będą podzielone na następujące zakresy tematyczne:

Materials & Nature. Tak jak podczas każdej poprzedniej edycji jest poświęcony różnorodnym materiałom, wykorzystywanym do nowoczesnego i zindywidualizowanego wzornictwa mebli. W centrum uwagi znajdzie się temat zrównoważonego rozwoju. Osoby zainteresowane takimi zagadnieniami jak ochrona zasobów, surowce zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju lub koncepcje „cradle-to-cradle“, znajdą tutaj wiele inspiracji.

Function & Components. Tutaj umiejscowione będą firmy, zajmujące się rozwojem nowych koncepcji oświetlenia oraz prezentujący półfabrykaty do produkcji mebli, okucia, zamki i akcesoria. Tematem „piazza“ będzie w tym roku „Upcycling“: specjalista od materiałoznawstwa dr Sascha Peters zaprezentuje, w jaki sposób przemysł meblowy przekształca pozornie bezwartościowe materiały w nowe produkty, przyczyniając się do ochrony zasobów.

Textiles & Machinery jest poświęcony materiałom tapicerskim, obiciowym i skórze oraz odpowiednim maszynom produkcyjnym. W tym roku zaprezentowany będzie całkowicie nowy temat: „Mobile Spaces“. W tym roku w pobliżu ekspozycji specjalnej zostaną rozmieszczeni również renomowani dostawcy z branży motoryzacyjnej, którzy są zupełnie nową grupą wystawców na targach „Interzum”.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ