W Charytatywnym Balu Noworocznym, organizowanym przez Grupę Nowy Styl, uczestniczy co roku ponad 1000 wychowanków z kilkudziesięciu placówek opiekuńczych z Podkarpacia. Fot. Grupa Nowy Styl

W Charytatywnym Balu Noworocznym, organizowanym przez Grupę Nowy Styl, uczestniczy co roku ponad 1000 wychowanków z kilkudziesięciu placówek opiekuńczych z Podkarpacia. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 02 paź 2019 06:27 (aktualizacja: 02 paź 2019 08:55)

CSR - druga twarz meblarskiego biznesu

Optymalizacja produkcji i działania prospołeczne

Działania firmy Deftrans związane z CSR skupione są wokół dwóch elementów: spraw społecznych i zrównoważonej produkcji. W ramach działań prospołecznych koncentrujemy się między innymi na: wsparciu i pomocy osobom, instytucjom i wydarzeniom z najbliższej okolicy – czyli rejonu Milicza i Odolanowa, popularyzacji i propagowaniu postaw sportowych wśród pracowników firmy oraz społeczności lokalnej, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Wspieramy np. młodego pięściarza, pochodzącego z regionu, Kamila Gardzelika. - wymienia Magdalena Plamieniak z firmy Deftrans. - Działamy też na rzecz organizacji, stowarzyszeń czy instytucji, których celem jest pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Od kilku lat w ramach CSR firma prowadzi działalność edukacyjną promującą region Doliny Baryczy, lokalnych producentów i ekologiczne postawy. Na terenie dawnej milickiej fabryki bombek otworzyliśmy Muzeum Bombki oraz Centrum Kreatywnej Edukacji – miejsce spotkań i warsztatów opartych na teorii inteligencji wielorakich dla dzieci i młodzieży, a także Społeczną Szkołę Podstawową, w której w kreatywny sposób rozwijamy kluczowe kompetencje przyszłości u jej uczniów. - dodaje.

W ramach działań produkcyjnych Deftrans zwraca szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego i racjonalną eksploatację zasobów naturalnych. Dla firmy niezwykle istotne jest przede wszystkim działanie na rzecz ograniczania emisji odpadów i zanieczyszczeń, co stara się uzyskać poprzez optymalizację procesów produkcji, transportu i logistyki. W codziennej pracy promuje segregację odpadów, racjonalne gospodarowanie wodą i energią oraz materiałami używanymi do produkcji. Inwestujemy w najnowocześniejsze, przyjazne środowisku technologie, które kontrolują poszczególne etapy procesu produkcyjnego i pozwalają na dokładne monitorowanie procesów biznesowych pod kątem zrównoważonego rozwoju i racjonalnego wykorzystania materiałów.]] - informuje Magdalena Plamieniak. - Funkcjonujący w firmie ultranowoczesny system CEFLA TIF-40, pozwala skutecznie ograniczyć emisję lotnych związków organicznych, powstających w procesach lakierowania nawierzchni, co znacząco wpływa na oddziaływanie naszego zakładu na otaczające środowisko.

Wsparcie dla pracowników i szacunek dla środowiska

Swoją strategię CSR mają również Fabryki Mebli "FORTE" SA – jeden z największych polskich producentów mebli. W Forte stale dążymy do zachowania równowagi pomiędzy osiąganymi celami biznesowymi, ekonomicznymi, ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną, kulturą organizacyjną i zaangażowaniem pracowników. - podkreśla Maria Florczuk, Członek Zarządu FORTE. - Nasza firma to przede wszystkim ludzie - to dzięki nim możliwy jest stały jej rozwój. Mając tego świadomość prowadzimy szereg działań wspierających pracowników.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ