Henryk Owsiejew, prezes zarządu firmy Malow. Fot. Malow

Henryk Owsiejew, prezes zarządu firmy Malow. Fot. Malow

  • Autor: mg
  • 18 lip 2019 09:01 (aktualizacja: 21 lip 2019 12:59)

Czerwcowe jubileusze firmy Malow

W czerwcu firma Malow, producent mebli metalowych, świętowała swoje 20-lecie, choć nie była to jedyny jubileusz. Z tej okazji w Suwałkach odbył się piknik rodzinny.

Firma Malow zorganizowała w Suwałkach piknik rodzinny, by uczcić 20-lecie swojej działalności. Był to najważniejszy czerwcowy jubileusz, ale nie jedyny. Przed 40 laty powstało bowiem przedsiębiorstwo Polam Suwałki (to biznesowe korzenie obecnej spółki Malow). To jeszcze nie koniec jubileuszowej serii. Równo trzy dekady temu rozpoczęła działalność firma Litpol, przed 15 laty - spółka Litpol Ukraina, a 5 lat temu - Malow Skand. Jeśli dodać do tego dwudziestolecie członkostwa w Business Centre Club, powstała pokaźna lista wydarzeń, które w tym roku mają swoje okrągłe rocznice.

Z tej okazji odbył się piknik, w którym wzięli  udział zaproszeni partnerzy handlowi, pracownicy wraz z rodzinami oraz mieszkańcy Suwałk. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk, a o dobrą zabawę zadbały zespoły Nocny Patrol oraz Poparzeni Kawą Trzy.

Firma Malow specjalizuje się w produkcji mebli metalowych. Posiada zakłady produkcyjne w Suwałkach, Świnoujściu i Charkowie (Ukraina). Eksport stanowi ok. 70% jej produkcji, a zdolność produkcyjna wynosi ok. 450 tys. mebli rocznie (dane z 2017 roku).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ