Żuławska Fabryka Mebli. Fot. Mariusz Golak

Żuławska Fabryka Mebli. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: WNP.PL
  • 25 marz 2019 09:17 (aktualizacja: 27 marz 2019 11:44)

Czołowi producenci o kondycji polskiego meblarstwa - zobacz film!

Polska jest szóstym producentem i trzecim największym eksporterem mebli na świecie. Te dane nie idą jednak w parze z międzynarodowym wizerunkiem polskich mebli i ich producentów. Zobacz, co na ten temat mówią polscy producenci - w najnowszym odcinku „Sektora” – programu gospodarczego dziennikarzy WNP.PL.

Tylko nieliczni sprzedają za granicą produkty z własnym logo. Większość dostarcza meble zagranicznym kontrahentom, którzy później sprzedają je pod własnymi markami. Klienci nie mają świadomości, że umeblowanie ich mieszkania pochodzi z Polski.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polski Fundusz Rozwoju po wielu miesiącach analiz i spotkań roboczych z głównymi graczami tego sektora przedstawiły założenia strategii „Polskie Meble”. Celem rządowej strategii jest przesunięcie Polski na pierwsze miejsce na liście eksporterów mebli w Europie.

W tym odcinku „Sektora” zbieramy głosy największych producentów mebli. Większość do nowej strategii rządu podchodzi z dystansem. CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA: WNP.PL

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ