Fot. Archiwum

Fot. Archiwum

  • Autor:
  • 03 sty 2006 00:00

Cztery trendy roku 2006 kolońskich targów

Szukamy przedmiotów, które łączą nowoczesną technologię z emocjonalnym ładunkiem – tak można podsumować wnioski z tegorocznej prognozy trendów w dziedzinie wyposażenia wnętrz przygotowanej przez radę ekspertów zaproszonych do współpracy przez Targi Kolońskie.

Moda w wyposażeniu wnętrz to zjawisko bardzo złożone: trendy formują się bardzo długo, rozwijają się i ewoluują. Wszystko zaś zależy od naszych, zmieniających się potrzeb. Zdaniem ekspertów współczesny konsument poszukuje równie często rzeczy nowoczesnych, wybiegających śmiało w przyszłość, co cofa się w przeszłość, do wyidealizowanej krainy wspomnień z dzieciństwa. Nowe produkty często odwołują się do stylistyki retro, klasykę wzbogacamy elementami współczesnymi, a nawet futurystycznymi. Ciągłość pewnych zjawisk idzie w parze z innowacyjnością, nowe przedmioty często odwołują się do tych już istniejących.

Rada ekspertów, powołana przez Targi Kolońskie (w składzie: Tom Dixon – projektant, dyrektor kreatywny sieci Habitat, Marie O’Mahony – specjalistka w dziedzinie nowoczesnych tkanin i technologii, Reiko Miyamoto – projektantka prowadząca znaną japońską agencję projektową Curiosity, Eero Koivisto – projektant i architekt ze Szwecji, Chantal Hamaide – redaktor naczelny francuskiego magazynu „Intramuros”, Ilse Crawford – ekspert w dziedzinie wzornictwa, autorka książek poświęconych wyposażeniu wnętrz, projektantka, konsultant wielu firm produkujących wyposażenie wnętrz), swoje prognozy na rok 2006 zawarła w postaci 4 trendów: „Opowieści rzeczy”, „Technologia natury”, „Nowe nowe”, „Nowe rytuały”.

Podobnie jak w roku ubiegłym opublikowano specjalny katalog, który je prezentuje. Również podczas targów „IMM cologne 2006” będziemy mogli zobaczyć specjalne ekspozycje interpretujące te trendy w odniesieniu do poszczególnych sektorów rynkowej oferty.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ